دستگاه‌های اجرایی در اجرای امر به معروف و نهی از منکر حضور پر رنگ‌تری داشته باشند

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زرندیه، حجت‌الاسلام محمدعلی علم‌الهدی در نشست شورای امربه معروف و نهی از منکر شهرستان زرندیه با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: هدف از امر به معروف و نهی از منکر جلوگیری از رواج ضد ارزش‌ها در جامعه است تا به‌وسیله آن بتوانیم جامعه‌ای سالم و عاری از هرگونه زشتی و ناپاکی داشته باشیم.

وی افزود: باید در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر تلاش خود را مضاعف کنیم و تحقق این امر در گرو انسجام و اتحاد مردم و مسئولان است.

امام جمعه زرندیه تصریح کرد: دستگاه‌‌های قضایی و انتظامی نیز در ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر نقش بسزایی دارند و باید با اشخاصی‌که نظم اجتماع و فریضه‌های اسلامی را خدشه‌دار می‌کنند، برخورد قاطعانه‌ای داشته باشند.

حجت‌الاسلام علم‌الهدی خاطرنشان کرد: یکی از عواملی که سبب ترویج و تشویق مردم به معروف می‌شود، برخورد مناسب و منطقی با ارباب رجوع و امانتداری اموال عمومی است که مانع نارضایتی و یا فساد اداری شده و در جامعه اسلامی سبب اشاعه معروف و نهی از منکر می‌شود.

وی بیان داشت: نمونه بارزی از منکرات را می‌توان در برخی از مجالس عروسی دید که خلاف شئونات اسلامی رفتار می‌کنند و هنجارشکنی‌های فراوانی در آنها دیده می‌شود.

امام جمعه زرندیه عنوان کرد: برخی از مسائل ضد ارزشی در بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و بانک‌ها نیز به وضوح دیده می‌شود و مسئولان به ویژه نیروی انتظامی در قبال این ناهنجاری‌ها مسئول هستند و باید برنامه‌ریزی‌‎های لازم به‌منظور برخورد با این هنجارشکنی‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

امر به معروف و نهی از منکر در جامعه یک مسئولیت انقلابی است

دبیر شورای امر به معروف ونهی از منکر زرندیه نیز در این نشست با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر برای هر مسلمان یک وظیفه شرعی است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه شرعی و عرفی برای هر مسلمان است که باید به آن توجه کند.

سرگرد محمد مهجوری افزود: آموزش و تقویت امر به معروف و نهی از منکر باید از درون مجموعه‌هایی آغاز شود که از دوران طفولیت با کودکان سر و کار دارند و باید تلاش شود تا گفتمان و فرهنگ این دو فریضه در جامعه نهادینه شود.

وی ادامه داد: باتوجه به این امر که جوانان امروز آینده‌سازان فردای کشور هستند به‌ منظور ترغیب آنها به امر به معروف و نهی از منکر باید از ابزارهای فرهنگی استفاده شود که این امر نیز نیازمند برنامه‌ریزی صحیح و به‌ موقع است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − هفت =