استکبار به وسیله شبهه افکنی به مقابله با مهدویت می‌پردازد

به گزارش تحلیل ایران ، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با رابطین مهدویت استان یزد اظهار داشت: از مجموعه روایات و سفارشات ائمه اطهار(علیهم السلام) چنین برداشت می‌شود که ما در باب مهدویت که یکی از مسائل مهم آن انتظار است، تکالیفی بر دوش داریم که باید نسبت به آن حساسیت داشته باشیم.
وی گفت: برخلاف آن چیزی که عده‌ای به استناد برخی روایات و حرفهایی که ثابت نشده، که فکر می‌کردند ما اگر می‌خواهیم امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) باید گناه و ظلم و جور را زیاد کنیم، باید به دنبال ترویج فرهنگ دین باشیم چرا که این چنین مواردی اثبات نشده و هیچ زمانی زمین پر از ظلم و جور نمی‌شود و همیشه همه خوبی‌ها و بدیها نسبی است.
امام جمعه یزد با اشاره به اینکه افراد زیادی بودند که به دلیل این باور و اعتقاد غلط هیچ اقدامی در راستای زمینه‌سازی ظهور انجام نمی‌دادند، گفت: الان چیزی که از روایات بررسی می‌شود به عکس این موضوع است و تاکید شده که ما وظایف زیادی در زمان غیبت بر عهده داریم.
ناصری گفت: حتی در روایات این موضوع بیان شده که اگر شما کاری کنید که گناه و معصیت باشد ظهور را به تاخیر انداخته‌اید ولی اگر اعمال شما بر اساس تقوا و عمل صالح باشد، ظهور را جلو انداخته‌اید.
نماینده ولی فقیه در استان یزد تاکید کرد: این موضوع نشان می دهد که معصیت ها و گناه ها در بسیاری موارد علاوه بر اینکه زمینه ساز ظهور نیست، بلکه ظهور را هم به تاخیر می اندازد.
وی با اشاره به اینکه اعمال دینی از جمله امر به معروف و نهی از منکر لازمه زمینه‌سازی ظهور است، خاطرنشان کرد: اگر زمینه‌سازی کنیم و کاری انجام دهیم که دلها و قلبها یکی باشد و اعمال صادقانه انجام دهیم تا ریشه ایمان در وجود ما پیدا شود، مطمئنا ظهور را جلو انداخته‌ایم.
امام جمعه یزد به اقدامات دشمن در زمینه ایجاد شبهه در زمینه مهدویت، تصریح کرد: ما باید در راستای شبهه‌زدایی هرچه بیشتر اقدام کنیم و نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب نماییم.
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − یک =