امر به معروف و نهی از منکر باید از اداره ها آغاز شود

 
به گزارش ایرنا، حیدر آسیابی در نشست مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان، با بیان اینکه جمعیت استان در مقایسه با دیگر استان ها بالا نیست و بیشتر مردم در ادارات شاغلند، افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر از ادارات استان سمنان شروع شود، بسیاری از مشکلات نیز به دنبال آن حل می شود.
وی با تاکید بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از فرایض موثر اجتماعی در دین اسلام، اظهار کرد: قانون حمایت از آمران معروف و ناهیان از منکر در دوم اردیبهشت سال ۹۴ به تایید شورای نگهبان رسید و این قانون از پنجم تیرماه ۹۴ برای تمامی دستگاه های اجرایی لازم الاجرا شد.
آسیابی تصریح کرد: این قانون بعد از حدود ۱۰ سال در ۲۳ فروردین ۹۴ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و تنها به حمایت از آمران معروف و ناهیان از منکر اختصاص ندارد و در اصل برای اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر به تصویب رسیده است.
وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دارای سه بخش زبانی، نوشتاری و عملی است، افزود: بخش عملی آن به نیروهای انتظامی و قضایی مرتبط است و دستگاه دیگر حق ورود به بخش عملی ندارد.
وی تاکید کرد: بعد از اجرایی شدن قانون، انتظار می رود تا تغییرات اساسی در ادارات رخ دهد و تمامی دستگاه های اجرایی تکالیفی که به آن ها ارائه می شود را به درستی انجام دهند.
وی افزود: با اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر، در جامعه نیز باید روز به روز شاهد ارتقای سطح عفاف و حجاب باشیم.
آسیابی اظهار کرد: با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، باید در محیط های دولتی نیز شاهد حمایت از تولیدات داخلی، مبارزه جدی با کالای قاچاق، صرفه جویی در مصرف انرژی و … به عنوان یک امر به معروف باشیم.
وی تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی می توانند در تحقق شعار سال بسیار موثر عمل کنند، نباید تنها سخن از اقتصاد مقاومتی باشد، بلکه باید اقدامات لازم در جهت این شعار صورت گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، اظهار کرد: به برکت دفاع مقدس، خون شهدا ، رشادت ایثارگران، امروز مردم ایران در امنیت کامل به سر می برد و همه مردم ایران مدیون این افراد هستند.
در این نشست با حضور محمد همتیان معاون استانداری سمنان، درباره نحوه اجرایی شدن قانون جدید حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در استان سمنان تبادل نظر شد.
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =