تبلیغ و فرهنگ‌ سازی اقتصاد مقاومتی توسط سمن‌های جوان

 

 

عبدالعلی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «جوانان» ایسنا، افزود: فرهنگ‌سازی موضوع مهمی در زمینه عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی است و به نظر می‌رسد یکی از دلایلی که باعث شد مقام معظم رهبری در سال جاری بر اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی تاکید کنند دوری از شعارزدگی از این موضوع بوده است.

 

وی در ادامه گفت: یکی از سمن‌ها با استفاده از کاور، کلاه و آرم اداره کل ورزش و جوانان استان فارس به در منزل‌های مردم مراجعه و با قرار دادن بروشورهایی در اختیار آنان و گفت و گو با این افراد تلاش می‌کند در زمینه فرهنگ‌سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی عمل کند و به تبیین دلایل مصرف کالاهای ایرانی و مزیت این کالاها بپردازد.

 

رضایی در پایان با بیان اینکه ۹ سازمان مردم‌نهاد جوانان کارآفرین در استان فارس فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: یکی از سمن‌های جوانان استان فارس در ماه‌های اخیر در زمینه بازیافت وسایل الکترونیک و دیجیتال، دستگاه‌های الکترونیک بی استفاده را جمع‌آوری و از قطعات سالم آن در تعمیر وسایل استفاده می‌کند. زباله‌های آلوده را تحویل شهرداری می‌دهد و قطعات قابل بازیافت را به فروش می‌رساند. علاوه بر آن حین بازیافت دوره‌های تعمیر وسایل دیجیتال را نیز برای جوانان برگزار می‌کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =