ستاد امر به معروف منطقه ثامن مشهد به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام علی‌اصغر لطفی در سلسله همایش‌های مفلحون که به همت مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی و شهرداری منطقه ثامن مشهد برگزار شد با بیان اینکه امیدواریم اقداماتی که در این زمینه انجام می‌شود، سبب خشنودی و رضای پروردگار شود، اظهار داشت: امر به‌ معروف و نهی از منکر دارای ابعاد مختلفی است و تمامی این ابعاد باید مورد توجه قرار گیرد.
عضو شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه طبق قانون تمامی نهادها و افراد مکلف به تبعیت و اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر هستند، تصریح کرد: معاونت حقوقی این ستاد تمامی اتحادیه‌ها و اصناف را بررسی می‌‎کند و تمامی این مراجع مکلف به پاسخگویی هستند.
وی از برگزاری جلسات متعدد با مسئولان فرهنگی، انتظامی و قضایی پیرامون محور امر به معروف خبر داد و گفت: خوشبختانه تا‌ به امروز اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام شده و برنامه‌های مناسبی نیز در نظر گرفته شده است.
عضو شورای شهر مشهد مقدس با بیان اینکه منطقه ثامن به‌ ۱۲ ناحیه تقسیم شده و آمران به معروف در مکان‌های از پیش تعیین شده مستقر می‌شوند، تصریح کرد: ۴ هزار و ۵۰۰ نیروی خواهر برای پوشش حریم حرم رضوی نیاز است.
وی با اشاره به اینکه تیم‌های امر به معروف و نهی از منکر به‌گونه‌ای سازماندهی شده که در کنار تیم‌های عملیاتی، تیم‌های حامی و ناظر نیز فعالیت می‌کنند، افزود: در مجلس نهم قوانین بسیار خوبی درباره امر به معروف و نهی از منکر تصویب شده که برگه زرینی در کارنامه این دوره اعضاست؛ یکی از این قوانین مجرم شناخته شدن فردی است که مانع امر به معروف و نهی از منکر شود.
در ادامه این جلسه، سید امیر مرتضوی، معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌رضوی نیز اجر و پاداش امر به معروف و نهی از منکر در نزد خدای متعال را بسیار والا دانست و گفت: اشاعه و ترویج این فریضه بدون شک مقدمات فرج امام زمان را فراهم می‌آورد و همه باید مسئولیت خود را به نحو احسن و مطلوب در این زمنیه انجام‌ دهیم.
مرتضوی امر به معروف و نهی از منکر را مقدمه پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی و سبب سلامت جامعه دانست و گفت: اجرای این مهم صرفا لسانی نیست و می‌توانیم با رفتار، کردار، فکر و قلم نیز آن را پیاده کرد.
وی از آمادگی دستگاه قضایی به‌منظور همکاری و گسترش تعاملات خود با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خبرداد و تصریح کرد: ستاد امر به معروف منطقه ثامن به زودی راه‌اندازی می‌شود
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 12 =