مردم اجازه توهین به ارزش‌ها را نمی‌دهند

 

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی در جلسه امر به معروف و نهی از منکر سیرجان، فریضتین را نشانه حضور در صحنه و رشد جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: برای اجرای این فریضه باید افراد جامعه احساس مسؤولیت کنند و در احیای آن همگان مشارکت داشته باشند.
وی با تبریک ایام شعبانیه، بهره‌وری از اوقات این ماه را فرصت خوبی برای احیای ارزش‌های دینی دانست و گفت: در اسلام فریضه امر به معروف و نهی از منکر برای احیای ارزش‌های دینی است و اگر کسانی بخواهند در مقابل این ارزش‌ها بایستند مسلمانان وظیفه دارند به اقامه این فریضه بپردازند.
حسینی تشکیل و سازماندهی ستاد امر به معروف و نهی از منکر را حرکتی مناسب برای اجرای این فریضه اعلام کرد و افزود: مردم باید مشارکت گسترده در انجام این فریضه دینی داشته باشند.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و دبیر اجرایی ستاد امر به معروف سیرجان نیز در این جلسه گفت: کسانی که به دنبال هتک حرمت ارزش‌های دینی هستند با اجرایی شدن این فریضه به آنان گوشزد می‌شود که انقلاب ما با خون هزاران شهید به ثمر رسیده و امروزه مردم اجازه توهین به این ارزش‌ها را توسط معدود افرادی نمی‌دهند.
در این جلسه منوچهر شمس‌الدینی دادستان سیرجان از اختلاط ورزش‌های دوچرخه‌سواری و همگانی و صبحگاهی که در سطح شهرستان برگزار می‌شود، انتقاد کرد و گفت: خیلی از موارد مردم ناخواسته بی‌اعتنایی به ارزش‌ها دارند و اینجا است که با یک هشدار و امر به معروف ارزش‌ها توجه و احیای این فریضه است.
دادستان سیرجان از برخورد قاطع با هنجارشکنان خبر داد و گفت: دوچرخه‌های بانوان که شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند متوقف می‌شوند و مسامحه کاری‌ها می‌تواند همه ارزش‌ها را زیر سئوال ببرد.
مهدی بخشی افزود: خیلی از خلاء‌های قانونی باید برطرف شود و اگر مسؤولان و متولیان امور ورزش یا فرهنگی مسامحه می‌کنند بتوان تصمیم قانونی گرفت.
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 19 =