امر به معروف و نهی از منکر احساس مسئولیت در قبال رفتار افراد جامعه اسلامی است

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، کاظم کسرایی، فرماندار شهرستان لاهیجان در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان، با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است، اظهار کرد: همه افراد جامعه در این راستا مکلفند که به وظیفه شرعی خود عمل کنند.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر در فرهنگ اسلامی، مانند جریان خون در رگ‌های یک پیکر است و لذا سهل‌انگاری در این باره، بی رنگ شدن دین و مرگ تدریجی امت اسلامی را در پی خواهد داشت.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه اسلام مى‌خواهد به وسیله امر به معروف و نهی از منکر همه افراد جامعه اسلامى به گونه‌اى تربیت شوند که در قبال رفتار یکدیگر احساس مسئولیت کنند، یادآور شد: روشن است که مصالح و سعادت دنیوى و اخروى افراد جامعه به هم مرتبط است و اعمال و رفتار افراد اجتماع در سرنوشت یکدیگر تاثیر مى‌گذارد.
این مقام مسئول اضافه کرد: آثار صلاح و فساد افراد، تنها به خود آنها محدود نمى‌شود، بلکه نتایج مثبت و منفى بسیارى از اعمال اعضاى جامعه، به کسانى بر مى‌گردد که در آن جامعه زندگى مى‌کنند.

کسرایی عنوان کرد: مهرورزى به دیگران اقتضا مى‌کند که مومنان همواره بر رفتار و کردار یکدیگر نظارت داشته باشند و بکوشند همه آحاد جامعه اسلامى، آینده‌اى سعادتمند در بهشت جاویدان داشته باشند و لذا در پی چنین تلاشی مدال بهترین امت را دریافت می‌کنند.

وی ضمن تاکید بر رعایت امر به معروف و نهی از منکر توسط همه افراد جامعه، گفت: آنچه که مباحث عمومی جامعه است انتظار داریم شهروندان نسبت به رعایت اصول و موازین قانونی و شرعی عمل کنند و در مباحث خاص و اداری کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای قانون هستند.
کسرایی با بیان اینکه سال گذشته اقدامات فرهنگی خوبی توسط نهادهای ذیربط در ماه مبارک رمضان صورت گرفت، خاطرنشان کرد: امسال انتظار داریم ضمن تقویت اقدامات گذشته برنامه‌های مفیدی برگزار گردد.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله‌زاده، امام جمعه لاهیجان نیز در این نشست، فلسفه وجودی امر به معروف و نهی از منکر را احیای ارزش‌های اسلامی جامعه دانست و بیان کرد: خداوند در قرآن کریم، بهترین ویژگی امت اسلامی را انجام امر به معروف و نهی از منکر دانسته است.
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 14 =