قانون امر به معروف و نهی از منکر هنوز اجرایی نشده است

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین شفیعی زاده، امام جمعه موقت رشت در خطبه های نماز جمعه این شهر، با اشاره به وظایف شیعیان در عصر غیبت، اظهار کرد: در منابع معتبر شیعه برای منتظران امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ۱۰۰ وظیفه مشخص شده است.
وی انتظار ظهور و فرج امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را یکی از وظایف دانست و افزود: دوران غیبت طولانی است و شیعیان بیش از هزار و ۱۰۰ سال است که در انتظار ظهور هستند لذا منتظر واقعی امام زمان باید به وظایف خود عمل کند.
امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه زمان ظهور مشخص نیست، تصریح کرد: در منابع شیعی ۱۲۵ نشانه ظهور بیان شده است که بسیاری از این علایم در عصر ما وجود دارد. یکی از فضائل روز جمعه احتمال ظهور است و لذا شیعیان باید همواره آماده ظهور امام زمان باشند و دعای فرج را که یکی از آموزه های شیعی است، بخوانند.
حجت الاسلام شفیعی زاده با بیان اینکه شیعیان به دیدار امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) اشتیاق دارند، گفت: شیعیان نسبت به امام زمان اظهار محبت و احترام دارند، مکان های منسوب به امام زمان را بزرگ می شمارند، در انجام واجبات و مستحبات مصمم هستند و به انجام امور نیابتی از جانب امام عصر می پردازند.
این کارشناس دینی با گرامیداشت فرارسیدن ایام ارتحال معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره)، عنوان کرد: مردم ولایتمدار گیلان همواره نسبت به بزرگداشت ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد اهتمام می ورزند. اعزام کاروان ۳۱۳ نفری زائران پیاده مرقد مطهر امام(ره) یکی از حرکت های ماندگار مردم گیلان در راستای تکریم معمار کبیر انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به تقارن فصل تابستان و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: مسئولان باید تدابیری بیاندیشند تا با برقرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، حرمت ماه رمضان در مکان های گردشگری گیلان حفظ شود و مسافران رفتاری در شان این ماه مبارک داشته باشند.
حجت الاسلام شفیعی زاده با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری درخصوص نفوذ و استحاله نظام توسط دشمن، متذکر شد: دشمن به دنبال نفوذ در افکار مسئولان نظام است لذا مسئولی که تحت تاثیر نفوذ دشمن قرار گرفته بسیار خطرناک است و باید نسبت به آن واکنش نشان داد.
وی انتخاب آیت الله جنتی به عنوان رئیس مجلس خبرگان را پاسخی محکم به دشمنان دانست و از نمایندگان مجلس خبرگان برای این انتخاب قدردانی کرد.
امام جمعه موقت رشت تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر را یکی از دستاوردهای مجلس نهم شورای اسلامی دانست و تصریح کرد: این قانون پس از تصویب هنوز اجرایی نشده است.
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + دوازده =