امر به معروف و نهی از منکر زبانی جامعه را اصلاح می کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا از کاشان در گردهمایی دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و کارخانجات شهرستان کاشان، گفت: روزهای ۱۴ خرداد، روز ارتحال امام خمینی(ره) و ۱۵ خرداد روز شروع حرکت امام در مدرسه فیضیه باید هرچه بهتر و بیشتر درگستره حاکمیت، جامعه و ادارات برگزار شود.

رضوان نژاد در ادامه به اصل ۸ قانون اساسی در رابطه با ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اشاره کرد و گفت: اصل ۸ قانونی اساسی می گوید، امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید وجود داشته باشد و در این فریضه باید مردم نسبت به مردم، دولت نسبت مردم و مردم نسبت به دولت اهتمام داشته باشند چرا که اگر محقق شود خیلی تأثیر گذار خواهد بود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در مورد این فریضه در جامعه می فرماید، من گفته ام، قبلا هم گفته ام در جامعه اسلامی تکلیف عامه مردم امر به معروف و نهی از منکر با لسان است و اگر به برخورد برسد، تکلیف مسؤولان است و آنها باید وارد شوند.

وی بیان کرد: رهبر معطم انقلاب می فرماید، امر به معروف و نهی از منکر زبانی مهم تر است و عاملی که جامعه را اصلاح می کند همین امر به معروف و نهی از منکر زبانی است و افراد بدکار و خلافکاری که قصد اشاعه فحشا دارند و می خواهند قبح گناه را از جامعه ببرد، مردم باید بگویند و افکار عمومی روی وجود نهی باید تکیه کند و این شکننده ترین چیزها است.

رضوان نژاد با تأکید براینکه بی توجهی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر سبب متلاشی شدن جامعه خواهد شد گفت: اقتدار و حاکمیت نظام اسلامی به تبیین جایگاه امر به معروف و نهی از منکر است.

به گفته وی، در جامعه ای که امر به معروف و نهی از منکر زنده باشد این جامعه، جامعه ای مقتدر و قدرتمند است و از هیچ کس هراسی ندارد.

معاون ادارات و کارحانجات ستاد امر به معروف و نهی از منکر کاشان گفت: احیای ارزش های اسلامی وابسته به احیای امر به معروف و نهی از منکر است چرا که احیای این فریضه، امنیت اجتماعی را برای کشور به همراه دارد.
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 13 =