امر به معروف و نهی از منکر باید از سوی تمامی افراد جامعه جدی گرفته شود

 

 

به گزارش خبرنگار ایرنا در گردهمایی نمایندگان ادارات و سرگروه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آستارا افزود: رعایت اخلاص و برخورد حسنه توسط آمران به معروف و ناهیان از منکر امری ضروری است.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر جایگاه قانونی خود را در کشور یافته است ، اضافه کرد: احیای تذکر لسانی از جمله دغدغه هایی است که بایستی بدان توجه جدی شود.

وی رعایت شاخصه های امر به معروف و نهی از منکر را در تمامی بخش های جامعه لازم خواند و اظهار کرد: این شاخصه های برجسته بایستی در ادارات و اماکن عمومی ما لحاظ شود تا جامعه به سمت سعادت حرکت کند.

شفیعی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر منحصر به محدوده زمانی خاصی نیست ، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید در فضاهای مختلف اجتماعی نهادینه شود.

وی رایج ترین راه برای تحقق این امر را تذکر لسانی عنوان کرد و ادامه داد: نتیجه نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به نوعی اصلاح امور جامعه است که مسئولان ادارات و نهادهای دولتی باید به این امر توجه جدی بکنند.

وی ادامه داد: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر منحصر به قشر خاصی نیست بلکه تمام مردم و مسئولان در جهت زنده نگه داشتن و گسترش این امر مهم در بخش های مختلف جامعه نقش دارند.

وی ارائه آموزش های لازم به آمران به معروف و ناهیان از منکر را لازم خواند و گفت: هر چه قدر این فریضه پسندیده در چارچوب قانونی خود لحاظ شود به همان اندازه در این راستا موفق عمل خواهیم کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 18 =