فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه عمومی و همگانی است

 

به گزارش شهید نیوز دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر حوزه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل (علیه السلام)تبریز: احیای امر به معروف و نهی از منکر، اصلاح دین و بیعت نکردن با حاکمان ظالم را از دلایل قیام امام حسین(علیه السلام) عنوان کرد و بسیجیان باید در این عرصه نیز همانند همه عرصه های دفاع از ارزش های اسلامی و دستاوردهای انقلابی، پیشگام باشند.

برادر بسیجی مهندس حسین حیدری دبیر ستاد احیای امر به معروف ونهی ازمنکرحوزه مقاومت بسیح حضرت ابوالفضل(علیه السلام) سپاه امامت تبریز: با اشاره به تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر در تمامی پایگاههای تابعه این حوزه اشاره کرد .. افزود اکثر دبیران امر به معروف پایگاههای تابعه دارای حکم می باشند.

حسین حیدری با اشاره به ضرورت مشارکت آحاد جامعه در اجرای فریضه امربه معروف و نهی از منکر گفت. فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه عمومی و همگانی است، خاطرنشان کرد: برخی ها معتقدند امر به معروف باید از سوی بسیج و سپاه یا نیروی انتظامی یا مسئولان مورد توجه باشد و سایر افراد جامعه نقشی در این زمینه ندارند.

مهندس حیدری احیای امر به معروف و نهی از منکر، اصلاح دین و بیعت نکردن با حاکمان ظالم را از دلایل قیام امام حسین(علیه السلام) عنوان کرد وبسیجیان باید در این عرصه نیز همانند همه عرصه های دفاع از ارزش های اسلامی و دستاوردهای انقلابی، پیشگام باشند.

وی ترویج امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ضروری و مهم دانست و گفت: این فریضه مهم باید در بین مردم و اقشار مختلف فرهنگ سازی شده و کسانی که وظیفه این امر مهم را برعهده دارند بدانند که وظیفه ای بسیار سنگین نزد خدای متعال خواهند داشت.

وی تصریح کرد: باید دقت کنیم که طوری امر به معروف و نهی از منکر نکنیم که جوانان لجبازی کنند و گناه خود را بیشتر ادامه دهند لذا این فریضه الهی پذیرش اشخاص در حالت‌های مختلف است که با تشویق و تعریف، یا صحبت با پدر و مادر جوان و یا دیگری را با شدت می‌توان امر به معروف و نهی از منکر کرد بنابراین در این امر باید سنجیده عمل کرد و نکته مهم این است که انسان، هدایتش را تعریف کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =