قانون امر به معروف به دلسوزان نظام قدرت داده است

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، چهارمین نشست کمیته تبلیغات شوراهای امر به معروف و نهی از منکر نظام بانکی کشور به میزبانی بانک سرمایه برگزار گردید و در این نشست سیدمهدی هاشمیان معاون محترم امر به معروف و نهی از منکر دولت به مردم به ایراد سخنرانی پرداخت. ایشان با اشاره به آیه ۱۰۴ سوره مبارکه آل عمران گفت: خداوند متعال در قرآن برای برترین جوامع و امت های جهان شاخص تعیین نموده است و این شاخص همانا امر به معروف و نهی از منکر کردن است.

هاشمیان با تاکید براینکه نباید این دو فریضه مهم را در یکی دو مصداق جزئی خلاصه کرد، گفت: دایره و وسعت معروف ها و منکرهای الهی در جامعه بسیار گسترده است و این تلقی از امر به معروف که آن را صرفا شامل حجاب و پوشش می کند یک تصور تقلیل گرایانه از این حقیقت مهم دینی است. ایشان با اشاره به مقوله سلامت اداری به عنوان یکی از معروف های مهم در نظام اداری کشور افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر در نظام اداری کشور تبدیل به فرهنگ رفتاری کارکنان گردد یقینا شاهد تحقق سلامت اداری و از بین رفتن منکراتی از جمله رشوه، فساد مالی، رانت خواری و… در دستگاه ها و ارگان ها خواهیم بود.

معاون دولت به مردم ستاد امر به معروف کشور با اشاره به اهمیت قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر گفت: این قانون برای دلسوزان و دغدغه مندان انقلاب و نظام که درپی احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر هستند، تولید قدرت نموده است. ایشان همچنین با اشاره به نقش و جایگاه روابط عمومی و تبلیغات در مسیر ترویج فریضتین گفت: اطلاع رسانی از مفاد قانون که می بایست به اطلاع مردم شریف جامعه ما برسد یکی از مهم ترین اقدامات روابط عمومی های دستگاه ها می باشد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − ده =