مبلغان باید امر به معروف و نهی از منکر را زیبا ترسیم کنند

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان، اهتمام به این دو فریضه را زمینه ساز پیشرفت و رفع نواقص در جامعه عنوان کرد.

وی افزود: امروزه به دلیل تسری فرهنگ غرب و رواج فردیت گرایی بینش برخی افراد جامعه نسبت به این فریضه مهم الهی منفی شده است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با تاکید بر استفاده از همه توان برای حذف منکرات از بدنه جامعه و ترویج معروفات خاطرنشان کرد: امروز بازسازی و ترسیم چهره زیبای امر به معروف و نهی از منکر ، ارائه تعریف صحیح و آسیب شناسی این موضوع مهمترین وظیفه است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان هم در این نشست با اشاره به جمع آوری و احصاء ۷۰۰ مصداق امر به معروف و نهی از منکر در طرح بررسی و آسیب شناسی افزود: در این طرح عدم مسئولیت پذیری برخی دستگاه های دولتی، اعتیاد، مشروبات الکلی، تکدی گری، دستفروشی، کودکان کار و احساس نا امنی در بین مردم از مهمترین عوامل بی تفاوتی مردم نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر شناخته شده است.

حجت‌الاسلام اسماعیلی با اشاره به بخش نامه و دستور العمل های امسال بیان کرد: عملکرد دستگاه های اجرایی استان در زمینه امر به معروف و نهی از منکر هر ۶ ماه یک بار مورد ارزیابی قرار می گیرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =