با تذکر و هشدار زبانی می شود آلودگی ها را از جامعه حذف و جامعه ای سالم داشت

 

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ایثار واحد فارس ، اطهر دهقانی ، مشاور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس در جلسه شواری امر به معروف و نهی از منکر خواهران بنیاد شهید وامور ایثارگران استان فارس گفت : مقام معظم رهبری در سخنان خود ۴ مولفه نماز ، روزه ، امر به معروف و نهی از منکر را در تشکیل هندسه نظام اسلامی موثر می دانند .

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دین و احکامی است که اسلام بر اجرای آن در جامعه بسیار تاکید نموده است و خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید : هر جا ، نوری روشن شود تاریکی از آن جا محو می گردد .

وی با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر موجب گسترش خوبی ها و ترک گناه و دور شدن بدی ها از جامعه می شود گفت: اجرای این فریضه دینی وظیفه همه افراد جامعه است و با تذکر و هشدار زبانی می شود آلودگی ها را از جامعه حذف و جامعه ای سالم داشت .

مشاور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس با اشاره به اجرای طرح نجم در قالب ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت :طرح نجم یا نظام جامع معروف نوعی خودسازی و خودنگری است که ما در این طرح ابتدا به شناخت و اصلاح خود پرداخته و سپس دیگران را به اجرای معروف دعوت می کنیم .

وی با بیان این که بنیاد شهید وامور ایثارگران فارس همواره از پیشتازان در زمینه اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بوده است گفت : امید است با ترویج و گسترش بیشتر امر به معروف و نهی از منکر ، معضلات ، مشکلات و ناهنجاری ها از جامعه اسلامی ما دور شود .

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =