تجلیل از ادارات برتر در حوزه امر به معروف و نهی از منکر

 

همایش امر به معروف و نهی از منکر دستگاههای اجرایی استان با حضور آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان هرمزگان ، رئوفی معاون منابع انسانی استانداری ، اعضای شورا های امر به معروف و نهی از منکر و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.

حجت الاسلام اسماعیلی معاون ادارات و سازمانهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان گفت: امر به معروف و نهی از منکر دارای اهمیّت و جایگاه بسیار بالایی است که به صراحت در قرآن و به تکرار در احادیث به آن اشاره شده است.

معاون ادارات و سازمانهای ستاد تاکید کرد: دعوت به امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است و همه افراد جامعه برای ترویج این فریضه الهی باید تلاش نمایند .

وی در ادامه گفت: امر به معروف و نهی از منکر بسیار وسیع و گسترده است و این واجب الهی که مهمترین کارکرد آن، نظارت همگانی است باید در جامه توسعه و ترویج پیدا کند.

وی راهکار اسلام برای جلوگیری از گناه و قانون شکنی را حضور مردم در جامعه و امر به معروف و نهی از منکر دانست.

اسماعیلی با اشاره به برنامه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در سال ۹۵ گفت: تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و سازمان ها ابلاغ شده که در سال جاری ضمن تخصصی نمودن برنامه های شوراها، بازدید دوره ای از دستگاه ها و سازمان ها انجام می شود.

معاون ادارات و سازمانهای ستاد از برگزاری کارگاه های آموزشی اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و سازمان ها، آموزش ضمن خدمت کارکنان، آموزش یادآوران امر به معروف و نهی از منکر و آموزش اصناف، بازاریان و هیآت مذهبی و ساماندهی ۲۰۰۰تن در قالب تذکر لسانی در شهر بندرعباس خبر داد .

همچنین برنامه ریزی جهت استفاده ازظرفیت ائمه جماعات، بسیج و بانوان در توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، راه اندازی اتاق مشاور مهارت های زندگی با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر، نظارت بر رعایت حجاب و عفاف و استفاده از هسته های بانوان یاوران امر به معروف و نهی از منکر را از دیگر برنامه های ستاد امر به معروف بر شمرد.

در پایان همایش امر به معروف و نهی از منکر، از دستگاههای برتر و فعال در زمینه اجرای امر به معروف و نهی از منکر با اهدا لوح، تقدیر و تجلیل شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =