حرمت‌های الهی در ماه مبارک رمضان حفظ شود

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان که در دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد گفت: در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان هستیم، ماه مبارک رمضان فرصتی ارزشمند برای مسلمانان می‌باشد که امیدواریم خداوند به همه ما توفیق بهره‌مندی در جهت میل به کمالات بیشتر در این ماه مبارک و پر خیر و برکت را بدهد.

وی در ادامه افزود: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، مردم و مسئولین نسبت به رسیدن این ماه مبارک آمادگی روحی و فضای معنوی شهر را مهیا کنند و نعوذبالله ، تظاهر به روزه‌خواری و معصیت الهی در جامعه مشاهده نشود.

امام‌جمعه ارومیه اظهار داشت: اگر حریم‌های الهی حفظ شود جامعه از خشکسالی، نزول امراض و ازدیاد مرگ در امان می‌ماند ولی اگر برخلاف آن در جامعه رخ دهد و حریم الهی پایمال شود سختی بر مردم نازل می‌شود لذا تمام مسئولین، محیط شهر را به گونه ای تدبیر کنند که ایمان و تقوا در شهر سایه بیندازد.

ایشان با اشاره به حقوق شهروندی در سطح جامعه و رعایت این حقوق خاطرنشان کرد: روزه‌خواری در ملاعام، زیر پا گذاشتن حق شهروندی است و انجام چنین کارهایی در جامعه‌ی اسلامی شایسته نیست و ننگ است.

استاد برجسته حوزه و دانشگاه تأکید کرد: انتظار می‌رود همه افراد در این ماه با رعایت عفاف و حجاب به شئونات اسلامی توجه ویژه داشته باشند و در راستای ترویج فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر همه سازمان های اداری و نهادها همکاری و تعامل داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به فضاسازی معنوی در ماه مبارک رمضان و تلاش نهادها و ادارات برای معنوی‌تر شدن شهر در این ایام گفت: اگر ماه رمضان را نمادی از هویت دینی جامعه بدانیم، روزه‌خواری در ملاعام این هویت را خدشه‌دار خواهد کرد، به برکت ماه رمضان، براى مسلمانان فرصتى پیش مى‏آید که باید از آن در جهت تقویت حیات معنوی و نشاط مادّى خود استفاده کنند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به قانون و دستورالعمل موجود برای مقابله با روزه‌خواران گفت: از آنجا که قانون، برای زندگی بهتر وضع شده، اهمیت به آن هم اوضاع را بهتر خواهد کرد؛ از آنجا که روزه‌خواری در ملاعام جرم مشهود است و در قانون برای مقابله با آن مجازات در نظر گرفته‌شده، مقامات انتظامی موظف به برخورد با آن هستند.

وی در پایان تأکید کرد: حتی اگر روزه‌خواری در ملاعام جرم نبود و تعزیر نداشت، باز هم با توجه به کارکردهای روزه و تخریبی که روزه‌خواری در ملاعام از نظر اجتماعی به بار می آورد، توجه به آن اهمیت ویژه‌ای داشت چرا که روزه خواری به غیر از جرم، زیر پا گذاشتن حق دیگران و نفی حقوق شهروندی است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =