فرهنگ مردم در اجرای امربه معروف و نهی ازمنکر تاثیرگذار است

به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از روابط عمومی فرمانداری سروآباد، علی مفاخری در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد گفت: اعتقادات و باورهای دینی مردم و سبک زندگی در شهرستان به گونه ای است که این سبک در این منطقه آمر معروف و روابط اجتماعی و ارتباطات مردم موجب نهی از منکر است.

وی بیان داشت : اگرچه ارتباطات و تکنولوژی در تغییر سبک و شیوه زندگی مردم بی تاثیر نبوده است اما شهرستان سروآباد از جمله شهرستانهایی است که در خیلی از ابعاد اصالت و هویت قومی خود را حفظ کرده و الگو برداری مردم بیشتر اصالتی بوده است تا وارداتی.

مفاخری تصریح کرد: با توجه به حفظ اصالت قومی و محلی منطقه اما نباید غافل از خطرات در کمین نشسته برای نسل حاضر و آینده بود و باید تلاش شود که مردم از منکر و اعمال ناشایست نهی شوند.

وی بهره گیری از سازمانهای مردم نهاد و نهادها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی که به طور مستقیم با مردم در ارتباط هستند را بهترین وسیله برای اجرای این فریضه الهی دانست و گفت: اجرای کار و امور فرهنگی در هر نقطه ای نیازمند عزم همگانی است و برای بازدهی و خروجی بهتر باید خود مردم اقدام کنند.

فرماندار سروآباد عملکرد ستاد شهرستان در سال گذشته را خوب ارزیابی کرد و افزود : در سال گذشته اقدامات موثری در سطح شهرستان در اجرای دستور العمل ستاد صورت گرفته است.

وی افزود : در سال ۱۳۹۴ اقداماتی نمادین توسط اکیب بازرسی ستاد شهرستان صورت گرفته است که در سنوات گذشته مشابه آن نبوده است که برای نمونه به گشت و مانور تذکر لسانی با لوگوی ستاد یادآور شدند.

علی مفاخری از همه دستگاهها دولتی خواستند که با آمادگی کامل به استقبال ماه مبارک رمضان رفته و رعایت حرمت ماه مبارک و روزه داران و مهمانان خدارا ضروری دانست.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 15 =