چه کنیم تا از امر به معروف و نهی از منکر خسته نشویم؟

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری در پاسخ به این سئوال که چه کنیم از امر به معروف و نهی از منکر خسته نشویم بیان داشت: خدا سه داروی خستگی درکن ارائه داده است که اگر این سه تا دارو را کسی در نظر بگیرد هیچ وقت از امر به معروف و نهی از منکر خسته نمی شود.

وی در توضیح مورد اول گفت: اولین دارو آن است که موضوع عاشقانه باشد. خداوند متعال به حضرت نوح (علیه السلام) (به تعبیر من فرمود:) ای نوح مگر تو مرا دوست نداری ؟ مگر تو عاشق من نیستی؟ وقتی تو سختی می کشی من به تو نگاه عاشقانه می کنم. «ای نوح تو کشتی ات را بساز ما تو را داریم نگاه می کنیم.» نگاه معشوق به عاشق خستگی را از تن به در می کند.

ماندگاری در ادامه تصریح کرد: داروی دوم اینکه بدانم من تا سختی نکشم رشد نمی کنم و شیرینی آن موفقیت بعد از سختی به کام من شیرین نمی آید. «ان مع العسر یسرا» و شاید چون باور نداریم این عبارت دو بار آورده شده است: «فان مع العسر یسرا». پولی که با سختی به دست بیاید یک شیرینی دیگری دارد. لذا کسانی که امر به معروف و نهی از منکر می کنند بدانیم تا امر به معروف نکنیم شیرینی رسیدن به آن معروف از طرف مقابل آنقدر به کام ما نمی آید.

وی تصریح کرد: سومین داروی خستگی بیرون کن توجه به تجارتی است که می کنیم. «ان الذین قالوا ربناالله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه » یعنی من در انجام وظیفه ام که امر به معروف و نهی از منکر است خسته نشوم و باور کنم که خدا در این دنیا ملائکه ای را می فرستد که به تعبیر من او را مشت و مال بدهند . هم در دنیا و هم در آخرت پاداش می گیرند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =