جوانان خود را گرفتار فرهنگ منحط غربی نکنند

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، حجت الاسلام علی معبودی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب الامر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) قزوین، با بیان اینکه اجرای حکم از یک طرف خواسته توده‌های مردم و از طرفی امر الهی است، اظهار کرد: در هر صورت جامعه برای خود یک هنجارهایی دارد و شکستن این هنجارها مشکلاتی را به همراه دارد.

وی افزود: برای اینکه در جامعه مشکلات ایجاد نشود متولیان امر به معروف و نهی از منکر و مسؤولان امر وظیفه دارند که در مقابل این هنجارشکنان به درستی عمل کنند و اجازه ندهند هنجارشکنان و انگل‌های جامعه، فضا را آلوده کرده و منجر به نابودی بسیاری از ارزش‌های جامعه شوند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب‌الأمر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) استان قزوین اضافه کرد: در این استان پارتی‌های شبانه و اختلاط دختر و پسر که رخ داده، محصول فرهنگ منحط غربی است که از طریق ماهواره‌ها و فضاهای مجازی تزریق می‌شود و نتیجه آن چیزی جز ناهنجاری در جامعه نیست.

حجت الاسلام معبودی بیان کرد: جوانان و نوجوانان کشور باید موظف باشند و بدانند که گرفتار شدن در فرهنگ منحط غربی، طبیعتاً برخورد قانونی را در بر دارد و ما نیز باید در این راستا به درستی به امر الهی و اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر عمل کنیم.

وی با بیان اینکه خداوند متعال برای ضمانت بقای جامعه و اجرای دستورات، دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر را قرار داده است، یادآور شد: مردم به درستی به این دو فریضه عمل نکرده‌اند و در این راستا نیز حاکمیت و مسؤولان در اجرای هرچه بهتر این دو امر مسؤولیت دارند، چرا که این مهم یک وظیفه الهی، شرعی، قانونی و خواسته مردم است.

این مقام مسئول عنوان کرد: در اجرای امر به معروف و نهی از منکر و در راستای کمرنگ کردن معضلات جامعه، دادستانی و دادگستری یک طرف این قضیه است و از سوی دیگر نیز تمام دستگاه‌های فرهنگی، اجرایی و همچنین مردم نقش مهم و مؤثری را در این زمینه ایفا می‌کنند.

حجت الاسلام معبودی تصریح کرد: اگر تعامل در راستای کاهش ناهنجاری‌ها و معضلات در بین مجریان دستگاه‌های مختلف اجرایی و به ویژه دستگاه فرهنگی برقرار باشد در جامعه شاهد چنین ناهنجاری‌هایی نخواهیم بود و می‌طلبد در این زمینه دستگاه‌ها و سازمان‌ها مکمل هم بوده و برای ریشه‌کنی معضلات گام‌های ارزنده‌ای بردارند.

وی تبیین کرد: رسیدگی دادستانی استان قزوین در خصوص حکم اجرایی برای هنجارشکنان در جامعه مورد تقدیر بوده و خواسته مردم نیز همین است.

حجت الاسلام معبودی در پاسخ به سؤالی درباره علت وقوع برخی از ناهنجاری‌ها طی دو سال اخیر در استان قزوین، گفت: این‌ها محصول تساهل و تسامح است که برخی‌ها از روی ناآگاهی یا از روی غرض ترویج می‌کنند. اما آن‌هایی که می‌خواهند فرهنگ بی‌بند و باری و لاابالی‌گری را در جامعه ترویج دهند باید بدانند که مردم استان قزوین مردمی متدین و با فرهنگ هستند و اینگونه هنجارشکنی ها را تحمل نمی کنند و قوه قضاییه نیز با آن‌ها به شدت برخورد خواهد کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + نوزده =