فرضیه امر به معروف و نهی از منکر کلیدی ترین فرضیه در اسلام است

 

 

به گزارش تبسم، حجت الاسلام و المسلمین عادل پور در حاشیه همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر بیان داشت : فرضیه امر به معروف ونهی از منکر یک فرضیه الهی و کلیدی ترین فرضیه در اسلام است.

وی افزود: نیروی انتظامی عهده دار حراست و پاسداری از ارزش های اسلامی و انقلابی در سطح جامعه است که کارکنان این نیرو می بایست ابتدا در درون خود ،خوبی ها، پاکی ها، ارزش ها یا همان معروف را گرامی داشته و رواج دهند و سپس زشتی ها و در یک کلام منکر را نهی کرده و از محیط اطراف خود دور کنند.

حجت الاسلام عادل پور در سخنان خود امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه هر فرد در جامعه اسلامی دانست و عنوان کرد: هر کس به اندازه مسئولیت خود باید تلاش کند و در جامعه امر به معروف و نهی از منکر را به محل اجرا در بیاورد و وظیفه خویش را بر دوش دیگران نگذاشته و اگر همه وظیفه خودشان را به درستی انجام دهند ، بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان اصفهان ضمن اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: از وظایف درون سازمانی ما در ماه مبارک رمضان برگزاری کلاس های قرآنی واهتمام به نماز جماعت ، انجام مراسمات دینی به صورتی که عطر معنویت در تمام یگان های انتظامی پراکنده شود می باشد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + سه =