پلیس با ناهنجاری‌های سازمان یافته در ماه رمضان مقابله کند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، جلسه هماهنگی برنامه‌های ماه مبارک رمضان در محل ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام محسن عباسی قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، اکبر عاصمی رئیس پلیس امنیت عمومی استان، محمدرضا پاک نژاد به نمایندگی از اتاق اصناف، مسعود اسدی نژاد به نمایندگی از سازمان صنعت، معدن و تجارت، سیامک مهابادی به نمایندگی از استانداری و بهروز فرهمند به نمایندگی از صدا و سیمای استان و چند تن از معاونان ستاد امر به معروف حضور داشتند.
حجت‌الاسلام محسن عباسی در این جلسه ضمن ابراز نگرانی از ناهنجاری‌های موجود در شبکه‌های مجازی گفت: شبکه‌هایی در تلگرام با چندین هزار عضو به وجود آمده‌اند که وظیفه‌شان اباحه‌گری در جامعه است و برای مثال عنوان می‌کنند از سفره‌های ناهار خود در ماه رمضان عکس بگیرید تا منتشر کنیم.
وی افزود: نیروی انتظامی با افرادی که به شکل سازمان یافته قصد ایجاد ناهنجاری و رفتارهای خلاف شرع دارند مقابله کند.
محمد مطهرخو معاون تشکل‌های مردمی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در این جلسه اظهار داشت: طرح‌هایی که سال‌های گذشته انجام گرفته امسال نیز انجام خواهد شد و مغازه‌هایی که بیشتر مرتبط هستند مانند رستوران‌ها و فست فودها از سوی اماکن موظف به رعایت حال روزه‌داران خواهند بود.
وی افزود: متأسفانه در برخی پاساژها به صورت جمعی روزه‌خواری اتفاق می‌افتد به این شکل که صاحب مغازه در مقابل مشتری اقدام به روزه خواری می‌کند که لازم است از طرف اتاق اصناف و اتحادیه‌های مربوطه جلوگیری به عمل بیاید.
مطهرخو ادامه داد: گران شدن محصولاتی که در ماه رمضان بیشتر مصرف می‌شوند زیبنده شهر ما نیست چرا که در شهرهای کشورهای اسلامی قیمت چنین محصولاتی را کاهش می‌دهند.
غلامرضا رضایی معاون ادارات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان عنوان کرد: بازرسانی که اتحادیه‌ها دارند به کمک پلیس اماکن بیایند و در ایام ماه مبارک رمضان به صورت ویژه از واحدهای صنفی بازرسی و با متخلفین برخورد کنند.
وی تصریح کرد: اتحادیه‌ها می‌توانند با کار فرهنگی و تبلیغی و یا حتی با ارسال بروشور و پیامک الزامات مغازه‌ها را برای صاحبان آن‌ها بیان کنند.
رضایی در پایان بیان کرد: صدا و سیما از چند روز پیش از شروع ماه مبارک رمضان برنامه‌های خود را آغاز کند تا شهروندان به خوبی به استقبال این ماه بروند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =