اهتمام به فریضه امر به معروف و نهی از منکر ازرسالت‌های ناجا است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ احمد قرائی در نشست تعاملی با اعضای ستاد امر به معروف و نهی منکر خراسان شمالی با اشاره به این که امر به معروف یک فریضه واجب الهی است که اقامه بسیاری از واجبات در گرو تحقق این امر در جامعه است، افزود: توجه به این فریضه الهی، فضای دینی و اسلامی را در جامعه ایجاد و محیط را برای سایر فعالیت‌های مفید فراهم می‌کند.

این مقام انتظامی با اشاره به این که امر به معروف و نهی از منکر تنها وظیفه یک سازمان و یک نهاد نیست، گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه وظیفه همگانی است.

وی بیان داشت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه آن طور که شایسته است اجرا شود همه مشکلات نیز رفع می‌شود.

جانشین فرماندهی انتظامی خراسان شمالی با بیان این که مقابله با بی قانونی و ناهنجاری‌های اجتماعی از مصادیق منکر است گفت: اهتمام به فریضه امر به معروف و نهی از منکر از رسالت‌های ناجا است.

وی با اشاره به این که امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه شرعی است تصریح کرد: علاوه بر این ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای این فریضه الهی باعث رفع نواقص و تقویت اجرای آن می‌شود.

محمد سیفی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز در این جلسه گفت: امر به معروف و نهی از منکر مخصوص دین اسلام نیست و قبل از اسلام نیز به این امر مهم سفارش شده که این موضوع اهمیت آن را نشان می‌دهد و یک فریضه واجب الهی است که اقامه بسیاری از واجبات درگرو تحقق این امر در جامعه است.

این مقام مسئول در پایان به در پیش بودن ماه مبارک رمضان اشاره و بر حفظ حرمت این ماه تأکید کرد و بیان داشت: برای حفظ حرمت این ماه باید احکام روزه داری به صورت بنر تهیه و در سطح شهر نصب شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =