پدافند فرهنگی مقدم بر فرهنگ سازی است

 

به گزارش alamolhoda.com، جلسه ی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی با حضور آیت الله علم الهدی و تنی چند از مسئولان لشکری و استانی در دفتر نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه ی مشهد برگزار شد.

 آیت الله علم الهدی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در این جلسه با بیان این که در شرایط حساس کنونی بدون پدافند فرهنگی نمی توان کار فرهنگی انجام داد؛ اظهار داشت: پدافند فرهنگی مقدم بر فرهنگ سازی است و تا پدافند فرهنگی نباشد کار فرهنگی نتیجه نخواهد داشت. دوستان ما باید در بحث پدافند فرهنگی تلاش بیشتری کنند و ما در این مسئله نیاز به فعالیت بیشتر داریم.

نماینده ی ولی فقیه  در استان خراسان رضوی افزود: کار در امر به معروف و نهی از منکر درعرصه ی هنر بسیار تاثیر گذار است و باید فعالیت ها و ظرفیت های صدا و سیما و خصوصا در بخش تولید محتوا در این سمت بیشتر باشد. صدا وسیما باید بازار کار فرهنگی باشد.

امام جمعه ی مشهد تصریح کرد:به دلیل جایگاه ویژه ی مشهد مقدس، به عنوان پایتخت معنوی ایران، این مهم باید با جدیت بیشتری دنبال شود.در شرایط فعلی، با توجه به اینکه  پدافند فرهنگی مقدم بر فرهنگ سازی است؛ انتظار می رود دستگاه های متولی با اهتمام بیشتری در این حوزه ورود کنند.

در این جلسه نیز استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان اظهار داشت: رسالت اصلی مسئولان، معرفی و نهادینه کردن ارزش های اسلامی و الهی در جامعه است.
وی افزود: تمام دستگاه های اجرایی مکلفند تا در این مسیر با استفاده از ظرفیت ها و به دور از موازی کاری و در نهایت همکاری نسبت به اجرای قوانین مرتبط با عفاف و حجاب اقدام نمایند.

رشیدیان با تاکید بر این که اقدامات فرهنگی نیاز به فرهنگ سازی دارد؛ خاطر نشان کرد: در توجه به مقوله ی فرهنگ باید تمام افراد جامعه و سنین مختلف، مد نظر قرار داشته باشند.

وی تصریح کرد: برابر قانون، هر یک از دستگاه های اجرایی در حوزه ی فرهنگ، ماموریت هایی دارند که باید به نحو شایسته ای آن ها را عملیاتی کنند و در این راستا می بایست از ظرفیت های بسیج، سپاه، نیروی انتظامی و سازمان های مردمی نیز استفاده کرد.

استاندار خراسان رضوی برخورد با هنجار شکنان و افرادی را که به صورت عامدانه نسبت به بدحجابی اقدام می کنند ضروری دانست و گفت: در کنار برخوردهای سلبی با متخلفان، باید برای رساندن پیام های دینی و ارزش های انقلاب اسلامی از روش های ایجابی و ابزارهای نوین، بهره جست.

رشیدیان، نیز هنر را یکی از مهمترین ابزار برای تحقق این موضوع دانست و افزود: به دلیل اقبال جوانان به هنر می توان با این زبان در راستای اهداف ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حرکت کرد.

وی اظهار داشت: توجه به فرهنگ رضوی و نهادینه کردن آن در بین زائران و مجاوران، یکی از راهکارهای مقابله با آسیب های اجتماعی است.

استاندار خراسان رضوی در بخش پایانی سخنانش به موضوع حلول ماه مبارک رمضان اشاره کرد و خواستار برخورد قاطع با افرادی شد که در ملأ عام اقدام به روزه خواری می کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + سیزده =