هدف از نهضت سیدالشهدا “اصلاح گری” و”امر به معروف و نهی از منکر” بود

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج از کربلای معلی، حجت الاسلام و المسلمین قادری در مراسم بعثه مقام معظم رهبری در حرم اباعبدالله الحسین (علیه السلام) که با حضور صدها تن از زائران ایرانی برگزار شد، گفت: هدف از نهضت سیدالشهدا که در وصیت نامه امام علیه السلام آمده است” اصلاح گری” و اقامه ” امر به معروف و نهی از منکر” بود چرا که خود فرموده اند” اُریدُ اَن آمُرَ بِالمَعرُوفِ و اَنهی عَنِ المنکَرِ”.

سخنران بعثه مقام معظم رهبری افزود: بعضی گفته اند هدف از نهضت امام حسین (علیه السلام) پاسخ به دعوت مردم کوفه بوده است، این تحلیل از این جهت که امام می خواست حجت را بر مردم کوفه تمام کند، صحیح است ولی از نظر هدف، صحیح نیست.

وی گفت: قیام نخست امام آغاز شده بود که بعد مرم کوفه نامه نوشتند، ثانیا اگر مردم کوفه نامه هم نمی نوشتند امام علیه السلام قیام می کرد، ثالثا اگر این چنین بود وقتی امام علیه السلام دید مردم کوفه به عهد خود وفا نکرده اند، باید بر می گشت اما بازنگشتند.

حجت الاسلام و المسلمین قادری افزود: بعضی دیگر گفته اند امام قیام کرد تا خود را فدای امت اسلام کند و شفیع آنان گردد که این گفته نیز درست نیست.

وی افزود: این گفته صحیح نیست برای اینکه ترویج اباحه گری خواهد بود و به مردم جرات گناه و معصیت می دهد، از آن گذشته خلاف نهضت امام است چون امام علیه السلام برای مبارزه با گناه به مقابله با یزید برخاست.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + یازده =