یکی از مطالبات جدی تحقق امر به معروف و نهی از منکر است

 

به گزارش خبرنگار «دیارباران»، آیت الله عباس کعبی در مراسم ارتحال امام خمینی (ره)و سالروز ۱۵ خرداد در حسینیه شهدای گمنام رشت، اظهار کرد: شکل گیری قیام ۱۵ خرداد بر اساس معارف اسلام ناب محمدی بود.

وی با اشاره به مسایل تصویب قانون انجمن های ایالتی و ولایتی در رژیم پهلوی، گفت: امام خمینی نسبت به این موضوع اعتراض کردند و سخنرانی عاشورایی را بر علیه بهاییون و اسراییل  داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به ترفندهای دشمنان نظام اشاره کرد و افزود: برخی از افرادی که در زمان گذشته به امام راحل عظیم الشان مقرب بودند در حال حاضر از اهداف امام و نهضت امام می خواهند فاصله بگیرند و دیگران را نیز منحرف کنند .

کعبی اضافه کرد: انحراف از قطب نمای حرکت انقلاب اسلامی باعث استحاله نظام است.

وی با بیان اینکه عده ای بعضی مواضع قاطع و روشن امام را می خواهند  کم رنگ یا کتمان کنند، گفت: امام خمینی مواضع روشنی در خصوص کسانی داشت که دین از سیاست را جدا می دانستند .

کعبی ادامه داد: اینکه به میانه رو ها بگوییم معتدل این خلاف مواضع امام است و امام یک مومن، معتقد و انقلابی بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه افرادی در زمان امام (ره)از اشاعه دهندگان تفکر امام بودند اکنون از خط امام عدول می کنند، گفت: یکی از شاخصه های خط امام مواضع فعلی اشخاص است و نباید از این مواضع غفلت کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از ریشه های فتنه تحریف شخصیت امام است، گفت: در انتخابات سال ۸۸ دیدید کسانی که در اوایل انقلاب در کنار امام بودند در سال ۸۸ موضع سلطنت طلبان و منافقان را به خود گرفتند.

کعبی اذعان کرد: جمهوری اسلامی بدون ولایت و رهبری فردی روحانی، خواست دشمن است.

عضو مجلس خبرگان رهبری  با بیان اینکه قانونی در مجلس نهم به نام امر به معروف و نهی از منکر تصویب شد، گفت: متاسفانه رییس جمهور این قانون را برای اجرا ابلاغ نکرد.

وی اضافه کرد: یکی از مطالبات جدی ما تحقق امر به معروف و نهی از منکر است و امیدواریم که مجلس دهم شورای اسلامی مطالبه این قانون از قوه مجریه است.

کعبی با بیان اینکه اسلام آمریکایی اسلام توسعه غربی بدون عدالت است، گفت: شاخص خط امام جایگاه و نقش مردم است.

وی تصریح کرد: انقلاب ما ریشه صنفی و قومیتی نداشت  بلکه ریشه در اسلام ناب محمدی (صل الله علیه و آله و سلم) و انقلابی مردمی بر پایه اسلام بود.

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه مرزبندی با دشمنان باید مشخص باشد، اظهار کرد: ویژگی دیگر شاخص امام تولی نسبت به خانواده انقلاب و تبری از ضد انقلاب و عوامل داخلی آنهاست.

وی تصریح کرد: اصلاح طلبی درون نظام دارای مهر تایید است اما اصلاح طلبی آمریکایی مردود است .

عضو خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: از خداوند متعال میخواهیم که ما را در مسیر نورانی امام قرار دهد و از دسیسه های دشمنان دور نگه دارد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 14 =