۲۵ مرکز کاهش طلاق در استان تهران افتتاح می شود

 

به گزارش خبرگزاری زنان خبر، احمد دلبری رئیس سازمان بهزیستی استان تهران در گفت و گو با این خبرگزاری با اشاره به اهمیت کاهش طلاق در جامعه بیان کرد: طلاق یکی از معضلات مهمی است که در جوامع امروزی رو به افزایش است و در ایران نیز بیش از گذشته شاهد این موضوع هستیم.

وی افزود: طلاق مسبب بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه می شود و باید مسئولین به دنبال پیشگیری از این معضل باشند تا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی باشیم که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز است.

دلبری ادامه داد: سازمان بهزیستی استان تهران به منظور کاهش پدیده طلاق قصد راه اندازی و افتتاح ۲۵ مرکز کاهش طلاق در استان تهران را دارد که در این مراکز ۱۵۰ کارشناس، روانشناس و مددکار حضور دارند.

رئیس سازمان بهزیستی استان تهران اظهار داشت: مراکز مداخله در بحران با همکاری قوه قضاییه برای بازگشت زوج های در حال جدایی، ایجاد شده است و اجرای مرحله نخست این طرح در سال گذشته در ۷ مرکز مداخله در طلاق بوده است و سال گذشته ۸ هزار و ۶۳۵ نفر به این مراکز مراجعه کردند که از این تعداد ۷۲۶ نفر منجر به سازش شد.

وی گفت: ۳۰ درصد طلاق ها به علت عدم مهارت ارتباط و زندگی، ۱۵ درصد بیماری روحی و روانی، ۱۳ درصد عدم بلوغ فکری و ۱۲ درصد اعتیاد است .

دلبری تصریح کرد: ۷۵ درصد طلاق ها دیپلم یا کمتر است، همچنین ۶۸ درصد مراجعین به طلاق ۲۰ تا ۳۰ سال دارند و ۲۱ درصد کمتر از ۲۰ سال دارند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =