امر به معروف و نهی از منکر باید از خردسالی آموزش داده شود

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد ثقفی در نشست با معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با تسلیت ایام سوگواری ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: توجه به معاد در زندگی ما در برخی از مواقع ضعیف و مورد غفلت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه صدا و سیما بستر نشر و تبلیغ واجبات الهی است، تصریح کرد: فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر جزو اولویت‌های کاری رسانه ملی بوده و صدا و سیما به طور دائم در حال ترویج معروفات و نهی از منکرات است.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی به انتظارات رهبر معظم انقلاب اسلامی از رسانه ملی اشاره کرد و افزود: ایشان تأکید دارند که برنامه‌های صدا و سیما از سطح به عمق برود.

ثقفی با تأکید بر اینکه نباید از قشر کودک و نوجوان غفلت کرد، گفت: باید سمت و سوی محتواهای ما به فضای فکری کودکان و جوانان سوق پیدا کند، چرا که اگر امر به معروف و نهی از منکر از خردسالی آموزش و اهمیت آن تبیین شود، در آینده دچار بسیاری از مسائل نخواهیم بود.

وی به خطر نفوذ شبکه‌های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و یادآور شد: دشمنان نظام با برنامه‌ریزی و طراحی شبکه‌های اجتماعی به دنبال استحاله فرهنگی هستند.

عضو شورای استانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با بیان اینکه باید با تشکیل اتاق فکر و پشتوانه‌های فکری برنامه‌های تأثیرگذار تهیه و تولید شود، اضافه کرد: در حال حاضر جوانان علاقه‌مند زیادی در حوزه تولیدات رسانه‌ای از جمله انیمیشن فعال هستند که باید به آنها جهت بدهیم تا تولیدات آنان هدفمند باشد.

ثقفی ادامه داد: آمادگی داریم تولیدات انیمیشن و فیلم‌های کوتاه جوانان استان را در شبکه استانی پخش کنیم.

معاون سیمای مرکز صدا و سیمای خراسان جنوبی در این نشست در گزارشی به اهم برنامه‌های رسانه ملی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: مأموریت‌های صدا و سیما براساس فضای جامعه تعریف و تدوین می‌شود به‌ طوریکه موضوعاتی شامل رزق و روزی حلال، نفوذ شبکه‌های اجتماعی، اعتیاد و وفاق و همگرایی جزو اولویت‌های آن است.

علی وفادار با بیان اینکه پرداختن به مصادیق اقتصاد مقاومتی به عنوان یک معروف در دستور کار صدا و سیما قرار دارد یادآور شد: برنامه‌های قنوت وصال، خانواده، بصیرت عاشورایی و ویژه برنامه ماه مبارک رمضان و همچنین چندین برنامه دیگر در حوزه سیما در راستای امر به معروف و نهی از منکر در دستور کار قرار دارد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 15 =