ضرورت تشریح راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی از سوی روحانیون در ماه رمضان

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام علی خادمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان شمالی، امروز در جمع شماری از روحانیون مبلغ اعزامی به مساجد استان، با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: این ماه موعد رحمت و مغفرت ویژه باری تعالی بوده و باید از آن به بهترین نحو استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه روحانیون مبلغ بایستی با فعالیت‌های خود زمینه بهره‌مندی بیشتر مردم از برکات این ماه را فراهم کنند، افزود: برگزاری برنامه‌های باکیفیت مذهبی و معنوی در مساجد با هدایت و مدیریت روحانیان مبلغ می‌تواند در این راستا نقش‌آفرین باشد.

حجت‌الاسلام خادمی با بیان اینکه روحانیان و مبلغان اعزامی به مساجد استان وظیفه دارند در ماه مبارک رمضان احکام و امور دینی را به صورت قابل فهم برای عموم مردم تشریح و تبیین کنند، اظهار کرد: تلاش برای ترویج آموزه‌های اسلامی، رسالت همیشگی روحانیون است، اما این رسالت در ماه رمضان به دلیل آمادگی معنوی بیشتر مردم، مضاعف است.

وی با تأکید بر اینکه باید روحانیون اعزامی از فرصت ماه مبارک رمضان برای تقویت و افزایش ارتباط مردم با مساجد و اماکن مذهبی استفاده کنند، ادامه داد: اگر در این ماه برنامه‌های مذهبی و معنوی به صورت مناسب و کیفی برگزار شوند بدون شک ارتباط مردم با مساجد در سایر ماه‌های سال نیز تداوم خواهد داشت.

حجت‌الاسلام خادمی همچنین با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب، ماه رمضان را فرصت مناسبی برای تبیین و تشریح شعار سال دانست و افزود: باید روحانیان اعزامی به مساجد از فرصت ماه رمضان برای تشریح و تبیین راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در بین اقشار مختلف مردم استفاده کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + نه =