لزوم توجه به امر به معروف و نهی از منکر در ماه رمضان

 

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، آیت‌الله محمد نقی لطفی، امام‌جمعه ایلام، در نشست ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر این استان، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان به‌عنوان ماه دعا و نیایش و ماه قرآن کریم، بهترین فرصت در راستای خودسازی و تفکر انسان در این خصوص است.

وی، در ادامه با اشاره به‌ضرورت کنترل اماکن عمومی و معابر سطح مناطق مختلف در استان در ایام ماه مبارک رمضان برای جلوگیری از روزه‌خواری، ابراز کرد: در برخی از مناطق استان که غذاخوری‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها متمرکزشده است باید مراقبت و کنترل مناسبی صورت گیرد که حرمت ماه مبارک رمضان و روزه‌داران رعایت شود.

امام‌جمعه ایلام، بابیان اینکه مردم متدین استان در رعایت شئونات ماه مبارک رمضان بسیار مقید هستند، یادآور شد: این مسئله را بارها متذکر شده‌ایم که تظاهر به روزه‌خواری حرام است و با کسانی که در این مورد در انظار عمومی اقدام به روزه‌خواری کنند باید به‌شدت برخورد شود و اما این امر، شامل مسافران و کسانی که عذر شرعی دارند با رعایت شئونات و حرمت ماه مبارک رمضان نمی‌شود.

آیت‌الله لطفی، خاطرنشان کرد: بهتر است ستاد امر به معروف ونهی از منکر با همکاری نیروی انتظامی به‌طور مرتب گشت‌هایی مستقر کنند که با تذکر لسانی و شرایط امربه‌معروف و نهی از منکر در مورد روزه‌خواری اقدام کنند و در این خصوص نیز هماهنگی لازم با دادستانی و دادگستری استان به عمل آید.

وی، یادآور شد: در پارک‌ها که هنگام غروب مردم برای افطار کردن به این اماکن مراجعه می‌کنند باید ترتیبی اتخاذ شود که نماز جماعت در پارک‌های تفریحی شهر ایلام برگزار شود.

امام‌جمعه ایلام، در خصوص اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی در سطح ادارات و نهادهای مختلف استان در ایام ماه مبارک رمضان، ابراز کرد: به ادارات استان بخش‌نامه‌ شود که مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی و برگزاری و اقامه نماز جماعت تا حد ۲۰ دقیقه در هنگام نماز ظهر و عصر باشند و با حضور روحانیون و مبلغین، احکام شرعی به‌صورت کوتاه برای کارکنان بیان شود.
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 14 =