نباید کسی در جامعه اسلامی از امر به معروف هراس داشته باشد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری در نشست آموزشی تبیینی ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر امر بسیار مهم و ضروری است که باید به آن پرداخته شده و همگان در این راستا وظیفه دارند.

وی عنوان کرد: نباید کسی بگوید که امر به معروف و نهی از منکر به من ربطی نداشته و دستگاه‌ها و واحدهای نظارتی باید در این زمینه تلاش کنند، در صورتی که همه در این زمینه مسؤولیت داریم.

مسؤول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: متاسفانه جامعه به سمتی در حال حرکت است که امر به معروف و نهی از منکر در حال فراموشی است و کار به جایی رسیده است که در خانه‌های خود نیز دیگر نمی‌توانیم نسبت به اسراف تذکر دهیم.

طاهری به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: باید از فرصت ماه مبارک رمضان استفاده کنیم و بدانیم که این ماه دارای ارزش بسیاری است و با تزکیه نفس و تقوای الهی در گسترش معنویات بکوشیم.

وی گفت: امر به معروف یعنی تاکید بر قانون، قانون اساسی کشور ما نیز برگرفته از آموزه‌های اسلامی و شرعی است و باید در این زمینه تلاش داشته باشیم.

مسؤول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: باید امر به معروف و نهی از منکر را به نظارت همگانی تبدیل کنیم و نباید در جامعه اسلامی کسی از امر به معروف و نهی از منکر هراس داشته باشد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =