امر به معروف و نهی از منکر نباید به بدحجابی محدود شود

 

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی اصغر لطفی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اولویت اجرای این فریضه در مشهد با منطقه ثامن و اطراف حرم مطهر و در استان با سه شهر بزرگ نیشابور، سبزوار و تربت حیدریه است.

وی با اشاره به اینکه این تشکل وابسته به هیچ نهادی نیست، گفت: تا کنون ۵۰۰ نفر برای عضویت در این مجمع نام نویسی کرده اند که ۳۰۰ نفر دوره های آموزشی را گذرانده اند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه دو سال است برنامه امر و نهی مدیران را در دستور کار داریم اما کسانی در مسیر آن مانع تراشی می کنند، گفت: اگر امر به معروف به شکل جامع اجرا شود خیلی از جرائم رخ نمی دهد.

لطفی تاکید کرد: متاسفانه مجموعه های فرهنگی آنچه را خود تشخیص می دهند عمل می کنند نه آنچه که خدا می گوید، و اگر واقعا آنچه را که دین گفته انجام دهیم قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان گشت های موتوری و خودروی امر به معروف و نهی از منکر فعال می شود، گفت: در گام بعدی فعالیت مجمع، قطعا در حوزه ادارات ورود پیدا می کنیم.

وی گفت: هدف این مجمع، ایجاد خیزش مردمی به منظور احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر با اولویت مطالبات رهبری از مسئولان، امر و نهی مدیران و توجه به مسائل فرهنگی اجتماعی است.

مجمع رهروان امر به معروف در سال ۱۳۹۲ به همت و تلاش جمعی از فرماندهان دفاع مقدس با محوریت سردار سرلشکر مصطفی ایزدی در کشور فعال شد و در مشهد از بهمن ماه ۱۳۹۴ در مشهد بطور رسمی آغاز به کار کرد.

این مجمع، مردم نهاد و در گستره ملی است و تا کنون در بیش از ۱۰استان فعالیت خود را آغاز کرده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =