فریضه امر به معروف نشان از فطرت بیدار جامعه است

 

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام علی چراغی پور، سرمربی طرح صالحین سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام، در همایش استانی مسئولان کانون های بسیج هنرمندان استان که در مجتمع رفاهی لاله برگزار شد، سعادت دنیا و آخرت را خاص کسانی دانست که در طول حیات خود بر واجبات و انجام عمل صالح تاکید دارند.

وی، رمضان را فرصتی برای پیوند انسان با معارف اسلامی، قرآن کریم و خداوند متعال برشمرد و اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان باید نگاه ویژه‌ای به فریضه الهی امربه‌معروف و نهی از منکر شود و این واجب الهی نشان از عشق انسان به مکتب اهل‌بیت (علیهم السلام) است.

سرمربی طرح صالحین سازمان بسیج هنرمندان با اشاره به اینکه این فریضه نشان از فطرت بیدار جامعه و موجب آگاهی و تذکر افراد جامعه است، افزود: معروف عملی است که عقل و دین آن را پذیرفته و در عرف جامعه مورد پذیرش همگان قرار گرفته است که باید با تذکر لسانی و فرهنگ‌سازی در این خصوص، زمینه رسیدن به جامعه ای با طراز اسلامی را فراهم کنیم.

چراغی پور ، با اشاره به اینکه منکر عملی است که عقل و دین آن را زشت و ناپسند می‌داند، اذعان داشت: منکرات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و دینی موجب می‌شوند که جامعه از حالت تعادل خارج‌شده و آسیب‌های بسیاری را به دنبال دارد که در صورت عدم انجام فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر، برای همه آحاد جامعه آسیب‌زا می‌شود.

روحانی برجسته استان خاطرنشان کرد: هنر ظرفیت بزرگی است که می‌توان از این ظرفیت در راستای ترویج شعائر اسلامی به‌ویژه امربه‌معروف و نهی از منکر استفاده کرد و این امر مسئولیت و رسالت هنرمندان متعهد و بسیجی را سنگین می‌کند که پیوند و رابطه ناگسستنی بین مردم و هنرمندان وجود دارد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + دو =