رمضان بهترین فرصت برای نهادینه کردن امر به معروف است

 

به گزارش خبرگزاری حوزه حجت الاسلام اکبر سعادت، مدیر مدرسه علمیه امام صادق(علیه السلام) سمیرم، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، در اصفهان گفت: مردم تشنه معارف دینی هستند و به خصوص در ماه مبارک رمضان یک کششی به سمت معنویت از سوی عموم مردم و به خصوص جوانان هست لذا ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی با اشاره به پدیده روزه خواری در ماه رمضان تصریح کرد: گاهی اوقات در بعضی مکان ها دیده می شود که برخی به صورت علنی روزه خواری می کنند که این یک پدیده بسیار بد و دور از عفت عمومی و مصداق منکر در جامعه است .

حجت الاسلام سعادت اظهار داشت: وظیفه ما این است که با این پدیده مقابله کنیم، باید در برابر کسانی که حدود الهی را رعایت نمی کنند و از خطوط قرمز دین عبور می کنند، برخورد کرده و نهی از منکر کنیم.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق(علیه السلام) سمیرم خاطرنشان کرد: مشکل اصلی ما در خصوص رواج منکرات و و به خصوص تظاهر به روزی خواری در ماه رمضان این است که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ضعیف شده است و به این فریضه عمل نمی شود و متاسفانه اگر هم کسی احساس تکلیف و وظیفه کند و بخواهد امر به معروف و نهی از منکر کند با احتیاط و ترس وارد می شود و مورد هجمه هم واقع می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از اوقات، ممکن است شما یک تذکر زبانی کوچک کاملا بجا و مؤدبانه به بعضی افراد بدهید، ولی با عکس العمل شدید و غیر قابل پیش بینی طرف مقابل روبرو شوید، ولی اگر عموم افراد یک جامعه در برخورد با عمل زشت و قبیح روزه خواری، احساس مسئولیت کنند و تذکر دهند؛ قطعا محیط برای شخص روزه خوار نا امن خواهد شد.

وی بیان کرد : اگر بحث امر به معروف و نهی از منکر در کشورتقویت و حمایت می شد، دیگر در ماه مبارک رمضان شاهد روزه خواری در انظار عمومی و هتک حرمت این ماه نبودیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 11 =