ارتقاء بهره وری موقوفات، عین اقتصاد مقاومتی

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مقدم مدیر کل اوقاف و امور خیریه قم با اشاره به نقش و جایگاه وقف در کشور اظهار داشت: به نظر می رسد امروز اقتصاد مقاومتی زیر بنائی ترین مطالبه ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی است.

وی وقف را پشتوانه ای مهم در اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و تاکید کرد: نظام اسلامی و ملت با بصیرت ایران توانسته است با حضور مقتدرانه خود در عرصه تولید و تلاش در این میدان مهم نقشه های شوم استکبار جهانی به سرکردگی امریکا و ایادی پلید او را نقش بر آب کند.

حجت الاسلام حسینی مقدم با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اقدام وعمل در اجرای اقتصاد مقاومتی اضافه کرد:باید گفتمان اقتصاد مقاومتی با تمام توان به ویژه در بخش مدیریتی و مردمی در عرصه اقدام و عمل حضوری هماهنگ و هدفمند داشته باشد.

مدیر کل اوقاف قم خاطر نشان کرد: طبعا مجموعه سازمان اوقاف هم در این عرصه مهم می تواند نقش موثری داشته باشد چرا که مقوله وقف، هم در بخش ایجاد و هم در بخش احیاء و اجرای نیات امینانه واقفین دارای ابعاد مهمی برای ایجاد بستر مناسب اقتصاد مقاومتی در کشوراست .

وی در توضیح نقش و جایگاه سنت حسنه وقف در تعدیل نابرابری های اقتصادی در جامعه گفت: اینکه کسی لذت مالکیت کوتاه مدت خود را به تجارتی همیشگی به نام وقف تبدیل کند و ملک خویش را در مالکیت نیازهای جامعه وقف نماید مصداق بارز ایثاری است که برگرفته از مفاهیم معنوی در مقوله اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام حسینی مقدم گفت: نگاه اقتصاد مقاومتی به رفع محرومیت و کمک به محرومان جامعه است و در این راستا وقف و اجرای امینانه نیات واقفین هم می تواند از مصداق های اجتماعی و فرهنگی اقتصاد مقاومتی محسوب شود .

مدیر کل اوقاف قم با بیان اینکه باید هنرمندانه جذابیت های سنت حسنه وقف را همانند صدر اسلام در بین مردم تبیین کرد افزود:در بخش احیای موقوفات هم باید اذعان نمائیم که حفظ و نگهداری و مراقبت از موقوفات و به روز رسانی حقوق آنها ،خود عین اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به اینکه خادمان وقف از عوامل موثر در اقتصاد مقاومتی محسوب می شوند تصریح کرد: تدبیر برنامه محور نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه و اجرای برنامه های جامع سازمانی در سطوح استانی و شهرستانی دورنمایی هماهنگ با اقتصاد مقاومتی دارد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + پانزده =