اقتصاد مقاومتی با نقش‌آفرینی مردم محقق می‌شود

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز، مسعودی استاد حوزه و دانشگاه، در همایش اقتصاد مقاومتی در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراء (سلام الله علیها۰۰) با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل در تحقق آن، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی تنها راه‌ برون‌رفت از مشکلات کشور است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی زمینه‌های رشد و شکوفایی کشور را در شرایط تحریم و فشار فراهم می‌آورد، گفت: اقتصاد مقاومتی در حقیقت، پیشرفت و توسعه کشور در تمام شرایط حتی در شرایط تحریم و سختی‌ها و وجود دشمنی‌ها است.

مسعودی با اشاره به فرمایشات رهبری، مردم را مهم‌ترین رکن اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: مردم از یکسو سازنده ساختارهای اقتصاد مقاومتی و اجتماعی هستند و از سوی دیگر تصمیمات اقتصادی مستقیماً بر زندگی مادی و معنوی آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

وی با اشاره به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی و جایگاه ویژه و پراهمیت مردم در تحقق این اقتصاد، بیان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی بدون حضور مردم و ایفای نقش آن‌ها، امکان‌ناپذیر نیست و مردمی کردن اقتصاد، مهم‌ترین گام در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است.

این استاد حوزه اجرای دوره‌های آموزشی و مشاغل خانگی را از سوی بسیج سازندگی گامی مؤثر در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: یکی از جلوه‌های مردمی اقتصاد مقاومتی همین شیوه‌های اجرای مشاغل خانگی است.

وی با بیان اینکه تقویت مشاغل خانگی در عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی بسیار مؤثر است، گفت: لازم است همه به دنبال تولید و اشتغال باشند، مشاغلی را می‌توان در خانواده‌ها تعریف کرد که با استفاده از نیروی انسانی و امکانات یک خانواده و یک‌خانه شکل بگیرد و این کار بسیار مفید است و تأثیر مهمی بر اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی خواهد گذاشت، لذا خانواده‌ها به این امر توجه بیشتری داشته باشند.

این استاد حوزه افزود: اقتصاد مقاومتی را بدون نقش‌آفرینی مردم نمی‌توان تحقق بخشید چون مردم صاحبان سرمایه هستند، اگر در اقتصاد مقاومتی اساس کار حمایت از تولید داخلی با مصرف کالای داخلی است، این مردم هستند که باید با مصرف تولیدات داخلی از تولید داخل حمایت کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + نوزده =