امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه به گفتمان تبدیل شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سید جواد رضوی در نشست معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در مورد “ولنگاری فرهنگی” اظهار داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر زمینه پذیرش فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه وجود دارد باید این فریضه در جامعه به گفتمان تبدیل شود.

وی از تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و افزود: در قالب طرح طلایه‌داران معروف، افراد زیادی از طرف ادارات و سازمان‌های استان به ستاد امر به معروف و نهی از منکر معرفی شده‌اند و آماده همکاری هستند.

همچینین در این نشست، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان نیز با تأکید بر اینکه باید منکراتی که از اولویت بالاتری برخوردار هستند در محیط‌های عمومی احصاء شوند، تصریح کرد: بازار، شرکت‌های خصوصی و بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری غیردولتی نیز شامل طرح طلایه‌داران معروف می‌شوند که در این زمینه به‌صورت منسجم اقدامات و همکاری‌های لازم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه موضوعاتی شامل بی‌حجابی، رشوه، رزق حلال و تکریم ارباب رجوع در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح طلایه‌داران معروف در حال حاضر ۲۰ اتحادیه صنفی و ۳۰ مسجد در سطح استان شناسایی شده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + ده =