تنها راه اصلاح جامعه، اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، سید جواد خاضع، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، در نشست مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر، ضمن تبریک ماه رمضان، گفت: این نشست با هدف مرور، بازنگری و ارائه گزارش عملکرد در زمینه قانون گسترش راهکارهای حجاب و عفاف در جامعه تشکیل شده است.

خاضع عنوان کرد: با توجه به اهمیت اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف، باید هر دستگاه متناسب با شرح وظایف خود فعالیت کند.

این مقام مسئول، امر به معروف و نهی از منکر را در بین دیگر واجبات برجسته تر دانست و خاطرنشان کرد: اگر جامعه ای قرار است اصلاح شود، تنها راه آن اجرای این دو فریضه مهم الهی است.

 وی آبادانی و اصلاح امور دینی را با امر به معروف و نهی از منکر انجام شدنی خواند و ادامه داد: متاسفانه در جامعه امروزی برخی افراد خود را مقید به اجرایی شدن فریضتین نمی دانند.

 خاضع، یکی از عوامل این بی اعتنایی را عدم آشنایی کامل با فریضتین دانست و یادآور شد: یکی دیگر از عوامل ندانستن اهمیت فرائض توسط افراد، عدم آگاهی نسبت به نتایج ویرانگر اجرا نشدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط افراد می باشد.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم تصریح کرد: حضرت محمد (صل الله علیه و آله وسلم) می فرماید«بدترین قوم، مردمانی هستند که امر به معروف و نهی از منکر را ترک می کنند».

خاضع، در ادامه، ضمن تاکید بر رعایت حجاب و عفاف در ادارات و سازمان های دولتی، عنوان کرد: باید با همفکری در زمینه ساماندهی حجاب و عفاف در ادارات و نهادها تلاش کرد.

 این مسئول فرهنگی و تبلیغی کهگیلویه و بویراحمد، یادآور شد: هدف از این کار، متهم کردن یکدیگر نیست، بلکه این همفکری و تلاش به منظور بازخوانی قانون و وظایف محوله صورت می گیرد.

 لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + ده =