تقویت اقتصاد مقاومتی و فرهنگ و عملیاتی ساختن آنها از اولویت های جامعه است

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، در خطبه‌های نمازجمعه با اشاره به دو اولویت کاری مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری برای مجلس دهم عنوان کرد: تقویت اقتصاد مقاومتی و عملیاتی ساختن آن در جامعه یکی از این اولویت‌ها است.
امام جمعه شیراز افزود: امروز به‌حق می‌توان ادعا کرد یکی از آسیب‌پذیرترین حوزه‌های حکومتی حوزه اقتصاد است و دشمن هر چه در توان داشته از طریق اقتصاد و تحریم بر ملت و جامعه ما وارد کرده و باید این جبهه و حوزه که دارای آسیب است تقویت کرد و راه آن هم اقتصاد مقاومتی است با تمام الزامات، شرایط، امکانات و مقتضیات آن.
ضرورت توجه به فرهنگ دینی و انقلابی

آیت‌الله ایمانی دومین اولویت بیان شده برای مجلس دهم از سوی مقام معظم رهبری را توجه به فرهنگ دینی و انقلابی عنوان کرد و اظهار داشت: هم امام خمینی (ره) و هم مقام معظم رهبری به این مهم تأکید داشته و دارند به نحوی که امام راحل می‌فرماید آنچه باید از آن ترسید استحاله فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند دغدغه من ولنگاری فرهنگی است افزود: مدیریت کلان فرهنگی کشور فرهنگ را رها کرد و رهبر انقلاب از آن تعبیر به ولنگاری می‌کند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه چقدر رهبر فرزانه انقلاب درباره مسائل فرهنگی و انقلابی که روزنه نفوذ دشمن است متذکر شدند خاطرنشان کرد: شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی، قتل‌عام فرهنگی و غیره بارها در بیانات مقام معظم رهبری عنوان شده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: مسئولان فرهنگی کشور از شورای عالی انقلاب فرهنگی تا وزارت ارشاد و بقیه دست‌اندرکاران، دانشگاهیان، حوزه‌ها و بدنه مردم کاری که باید انجام دهند ندادند و اگر انجام داده بودند این چنین شاهد نبودیم ارزش‌های انقلاب از جامعه رخت بربندد.
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =