پیشگیری از گزند آسیب‌های اجتماعی با امر به معروف و نهی از منکر

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس سردار”کاظم مجتبایی”در گفت و گو با این پایگاه خبری ،ماه مبارک رمضان را ماهی پر فضیلت خواند و اظهارداشت: اینکه انسان در ماه رمضان از خوردن و خوابیدن خود کم می‌کند دلیلش نزدیک شدن به خداوند است.

وی سپس در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: اگر مردم با اتحاد کامل در کنار مسئولان به این واجب فراموش شده عمل کنند اجرای این فریضه الهی را به بهترین نحو در جامعه شاهد خواهیم بود.

مجتبایی تصریح کرد: هر فردی در جامعه باید نسبت به انجام این فریضه اهتمام داشته باشد.

وی امر به معروف و نهی از منکر را اقدامی خستگی ناپذیر دانست و گفت: این فریضه باید همانند یک نهر روان به صورت مستمر و با پویایی از ورود آسیب‌های اجتماعی به جامعه جلوگیری کند.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: ما باید از امر به معروف ایجابی به جای سلبی استفاده کنیم یعنی با نفوذ در دل و جان افراد، آن‌ها را نسبت به تهدیدات و خطرات آگاه کنیم.

وی افزود: مخاطبین باید درک کنند که هدف آمران، هدایت آن‌ها به سمت خوبی‌ها و کمالات است و همچنین این اعتمادسازی نیازمند اخلاق و رفتار نیکو است.

سردار مجتبایی گفت: نیروی انتظامی در کنار مردم و مسئولان است و از بارزترین اقدامات، امر به معروف بوده که بر عهده این ارگان است.

وی افزود: نهادینه شدن امر به معروف در جامعه سبب ایجاد فضایی شده که موجب هدایت جامعه به سمت پیشرفت می‌شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − پانزده =