امر به معروف و نهی از منکر، حساسیت عمومی در برابر گناه است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام و به نقل از پایگاه خبری پلیس، محمدرضا نظری اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر، حساسیت عمومی در برابر گناه است که نمی‌گذارد، فرد و جامعه به سوی بی‌بند‌و‌باری و سقوط پیش برود و یکی از سنت‌های مهم محسوب می‌شود که در هر شرایط قابل اجرا است.

وی ادامه داد: جامعه‌ای که در برابر افراد و گروه‌های خویش احساس مسئولیت نکند، آرام آرام به سوی ناامنی پیش خواهد رفت و زمینه‌های رشد نابود خواهد شد و استعدادها به هدر خواهد رفت و در نتیجه، زمینه‌های ناهنجاری‌های تربیتی به وجود خواهد آمد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: امروز وظیفه همه ما در جامعه اسلامی، احیاء سنت پسندیده امر به‌ معروف و نهی از منکر است و این سنت پسندیده باعث بالندگی و رشد جامعه اسلامی می‌شود.

وی با اشاره به این که انسان همواره نیازمند تذکر است و این مسئله به شکل بسیار محسوس و ملموسی بین جوامع بلکه همه انسان‌ها مطرح است، گفت: در واقع امر به معروف و نهی از منکر، دو فریضه الهی هستند که بدون آنها تحقق شهری قانونمدار و با فرهنگی متعالی امری شبیه به محال خواهد بود.

* عمومی شدن تذکر لسانی از سوی مردم یک ضرورت است

نظری در ادامه با اشاره به این که امر به معروف ونهی از منکر در کاهش موقعیت‌هایی که انسان را در معرض ارتکاب جرم قرار می‌دهد، اثرگذار است، گفت: ضروری است برای داشتن جامعه‌ای سالم و به دور از جرم و گناه این فریضه الهی در بین خانواده‌ها تقویت شود.

وی با تاکید بر این که دینداری مردم با وجود این فریضه الهی شکل می‌گیرد، اظهار داشت: همه باید در احیای فرهنگ امر به ‌معروف و نهی از منکر در جامعه کوشا باشیم.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام با بیان این که در ماه مبارک رمضان، دل‌های مردم آماده و فضای تاثیرگذاری آن بیشتر است، گفت: وظیفه داریم معروفات را در جامعه نهادینه کنیم و از منکرات و قبایح جلوگیری کنیم تا جامعه سالم بماند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =