ربا بنیان اقتصادی جامعه را تهدید می کند

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز، حجت الاسلام محمد سبحانی، رییس دانشکده علوم قرآنی مراغه امروز در نشست اخلاقی و معرفتی طلاب مدارس علوم دینی با تأکید بر این‌که رمضان، ماه کسب فضائل حسنه و دوری از رذایل اخلاقی است، اظهار داشت: ماه ضیافت الهی فرصتی برای درک حقایق بندگی و عبودیت است.

وی با اشاره به این‌که متأسفانه رباخواری به فرهنگی متداول در برخی اصناف تبدیل شده است، گفت: یکی از مفاسد اقتصادی رباخواری است. رباخواری، عامل بسیاری از بحران های اقتصادی در جوامع است؛ زیرا از گردش سالم و صحیح اقتصادی در جامعه جلوگیری می کند و مانع تولید و رشد و شکوفایی اقتصادی می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شاید کمتر عمل فاسد اقتصادی همچون ربا، خشم الهی را برانگیزد. از این رو آن را جزو گناهان کبیره و بزرگ قرار داده و برای مرتکب ربا، آتش جاودانه دوزخ فراهم آورده و خداوند متعال در آیات ۲۷۵ و ۲۷۹ سوره بقره؛ رباخوار را کسی دانسته که به جنگ خدا و رسول خدا رفته است.

حجت الاسلام سبحانی با اشاره به آیه ۵ سوره نساء افزود: رباخواری به سبب آنکه مانع گردش سالم اقتصاد در جامعه است، بزرگ ترین ضربه را به بنیاد جامعه وارد می سازد؛ چرا که اقتصاد، مایه قوام جامعه است و هرگونه اخلال گری و افساد در امور اقتصادی به معنای اخلال در جامعه و افساد در زمین است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 2 =