موضوع امربه معروف و نهی از منکر مغفول مانده است

 

به گزارش خبرگزاری ایرنا حجت الاسلام مصطفی باقری بنابی امام جمعه شهرستان بناب یکشنبه شب در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر با انتقاد از برچیده شدن سازمان جوانان و ادغام آن در وزارت ورزش و جوانان افزود: از روزی که وزارت جوانان در وزارت ورزش ادغام شد، بیشتر اعتبارات به سمت ورزش سوق یافت و به موضوع مختلف جوانان پرداخته نمی شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بناب با اشاره به ضرورت احیاء امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: اگر به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه توجه داشتیم، امروز شاهد وضعیت این چنینی در مساجد نبودیم.

حجت الاسلام باقری بنابی با بیان اینکه وضعیت مساجد از لحاظ کمیت و کیفیت مطلوب نیست، خاطر نشان کرد: در طول ۳۷ سال گذشته برای احیای دین، قرآن و مسائل امر به معروف و نهی از منکر اهتمام لازم نشده است.

وی بر نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر و همچنین عملیاتی شدن مصوبات این ستاد تأکید کرد و افزود: به طور قطع در بناب نسبت به سایر شهرهای کشور در زمینه تحقق ارزش های دینی کارهای خوبی انجام شده است، ولی قانع نیستیم .

*رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بناب نیز در ادامه این جلسه گفت: قبل از آغاز ماه مبارک رمضان از ۱۸۰ مسجد این شهرستان تنها در ۴۰ مسجد نماز جماعت بر پا بود که از ابتدای ماه مبارک رمضان در بیش از ۱۰۰ مسجد نماز جماعت دایر است.

حجت الاسلام رسول یگانه با انتقاد از اختصاص نیافتن بودجه برای اجرای انواع برنامه های فرهنگی خاطر نشان کرد: به جهت عدم پرداخت اعتبار، حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بناب نیز با مشکلات فراوان مالی روبروست.

فرمانده سپاه ناحیه بناب نیز در این نشست با انتقاد از عدم اجرای مصوبات قبلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: بنا به گفته فرماندار محترم در ۴۵ اداره شهرستان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است.

سرهنگ عمران دوستی خواستار تشکیل و راه اندازی گروه های امر به معروف و نهی از منکر در مساجد شهرستان شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بناب همچنین از برگزاری همایش هزاران نفری عفاف و حجاب در ۲۱ تیرماه در بناب خبر داد و از تمامی ادارات و نهادهای شهرستان خواست در برپایی این همایش همکاری کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 5 =