تصمیم ها در خصوص امر به معروف و نهی از منکر باید اثرگذاری لازم را داشته باشد

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان روز دوشنبه در نشست شورای عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش استان در سنندج افزود: تصمیم های مسوولان حوزه ستادی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر باید در خدمت مدارس و بر روی دانش آموزان اثرگذاری لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به محرم سازی محیط کاری کارکنان آموزش و پرورش و تفکیک واحدها از لحاظ جنسیتی، بر جدا سازی محل کار آقایان و بانوان تاکید کرد و گفت: با اتخاذ تدابیر لازم این موضوع باید پیگیری و در شورای معاونان مطرح شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان همچنین اجرای طرح متحدالشکل کردن مانتو شلوار در مدارس دخترانه را مطلوب عنوان کرد و گفت: علاوه بر اجرای این طرح در مدارس دخترانه، لازم است مدارس پسرانه نیز متناسب با هنجارهای اجتماعی لباس متحد و یک دست داشته باشند.

وی نقش مدیران مدارس در ساماندهی پوشش مدارس پسرانه را بسیار مهم دانست و گفت: مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان نیز باید بر اجرای این طرح نظارت ویژه ای داشته باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان نیز در این نشست از تدوین دستورالعمل امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف خبر داد و گفت: بزودی این دو دستورالعمل به مدارس ارسال خواهد شد.

حجت الله نریمانی با بیان اینکه این دستورالعمل مبنای کار در سطوح اداری و آموزشی است افزود: علاوه بر تکلیف شرعی، وظیفه قانونی هریک از مسوولان و دست اندرکاران آموزش و پرورش است که موضوع امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف را جدی بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 13 =