حجاب ظاهری، میوه عفاف داخلی است

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حجت الاسلام احمد زارعی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان صحنه عنوان کرد: جامعه اسلامی باید شکل اسلامی داشته باشد و افراد جامعه باید در این خصوص توجه بیشتری داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه ما نباید بگذاریم که ظاهر جامعه توسط افراد بی حجاب مدیریت شود تصریح کرد : از آن جا که یکی از ریشه های جدی حجاب و انتخاب پوشش مناسب، ایمان است و خیلی از رفتارهای انسان با ایمان ساختارمند می شود و رفتارهای مناسبی به تناسب فرهنگ اسلامی ظهور می کند، لذا ما باید پیام هایمان را در جامعه به سوی ایمان سوق دهیم.

حجت الاسلام زارعی با اشاره به اینکه حجاب ظاهری میوه عفاف داخلی است خاطر نشان کرد : معمولاً دانش آموزان، معلم خود را الگو و سرمشق اخلاق و رفتار خود قرار می دهند و در موارد زیادی از وی تقلید می کنند؛ لذا، رعایت ضوابط اخلاقی و استفاده معلمان از پوشش مناسب باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان صحنه گفت: بی توجهی به فرهنگ عفاف و حجاب توسط برخی افراد، جامعه را به بیراهه می کشاند؛ لذا باید تلاش کنیم فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه و بین اقشار مختلف مردم ترویج و نهادینه کنیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 13 =