ضرورت برخورد مناسب در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه

 

به گزارش بلاغ، اولین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان محمودآباد به ریاست امام جمعه و با حضور اعضای ستاد شامل فرماندار، دادستان، ریاست اداره اطلاعات، فرماندهی انتظامی، فرماندهی سپاه، ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، و دستگاهای مرتبط در سالن کنفرانس سپاه محمودآباد تشکیل شد.

امام جمعه محمودآباد ماه رمضان را ماه اصلی امر به معروف و نهی از منکر و ماه دوری از گناه عنوان کرد و با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم بهترین عمل دراین ماه را تقوی نامید.

حجت الاسلام سید داود موسوی خواستار مسوولیت پذیری تمام دستگاه ها در زمینه فرهنگی شد و افزود: باید با تأسی به پیامبر گرامی اسلام با شیوه عملی در این ماه، امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: جامعه ای موفق است که همه دستگاه ها خود را مسوول بدانند.

امام جمعه محمودآباد بروز بی تفاوتی را یک آفت خطرناک برای جامعه دانست و تصریح کرد: آنچه که امروز در جامعه در حال تبدیل شدن به عادت است، بی تفاوتی است در حالی که در اوایل انقلاب آحاد مردم نسبت به موضوعات مختلف احساس تکلیف می کردند.

موسوی تأکید کرد: شرایط تکلیف را خود ما رقم می زنیم و یکی از اصولی که بنا به فرموده رهبری اهمیت آن کمتر از نماز نیست و عملا در حال تعطیل شدن است، فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر محمودآباد اظهار کرد: این فریضه در هر جایی و هر امری باید جاری و ساری شود چرا که امروز همه مسئولان و نهادها و بازار و کل جامعه نیاز به احیای این فریضه دارند.

وی ادامه داد: بهترین شیوه های معروف را پیامبر به ما آموخته که همان شیوه تبلیغی و شیوه محبت است.

وی با تأکید بر برخورد مناسب با مردم در اجرای این فرضیه مقدس گفت: برخورد مناسب با مردم بسیار مهم است و آنچه رهبر معظم انقلاب برآن صحه گذاشته است، برخورد لسانی است.

موسوی خواستار استفاده از ظرفیت مبلغان در ماه مبارک رمضان برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر شد و با اشاره به قانون جدید در این زمینه بیان داشت: قانون جدید اجرایی تر است و پشتوانه های خوبی دارد و امیدواریم با برگزاری جلسات مستمر بتوانیم این فریضه ارزشمند را در جامعه نهادینه کنیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 11 =