امر به معروف و نهی از منکر ، سد محکمی در پیشگیری از بروز جرایم

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار ‘محمد قنبری’ در جلسه امر به معروف و نهی از منکر در جمع مسئولان انتظامی استان لرستان، گفت: تقویت باورهای معنوی و اعتقادی، اساس تحول در نظام اسلامی است و همواره می تواند منشا خدمات ارزشمندی در سطح جامعه اسلامی باشد.

وی با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر در دین مبین اسلام از مسائل توصیه شده برای رسیدن به جامعه­ ای ایمن است، گفت: احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه است.

فرمانده انتظامی لرستان یکی از مهمترین رسالت های پلیس را اهتمام به فریضه امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و افزود: امیدواریم با استفاده بهینه و هدفمند، همچون گذشته در ارتقاء امنیت اجتماعی شهروندان گام های موثری برداشته شود.

وی از فرضیه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان کلیدی ترین فرضیه در اسلام یاد کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه هر فرد در جامعه اسلامی است و هر کس به اندازه مسوولیت خود باید در این زمینه گام موثر و اساسی بردارد.

فرمانده انتظامی لرستان با بیان این که فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در تمام زمینه ها جاری باشد، اظهار داشت: این امر، یکی از مهم ترین واجبات اجتماعی دین اسلام است و اگر این فرهنگ در جامعه رواج پیدا کند جرایم به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

قنبری با بیان این که تلاش در سنگر تامین نظم و امنیت جامعه و کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی، اقدامی مهم در مسیر احیای فرضیه امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود، چرا که می تواند سد محکمی در پیشگیری از بروز جرایم باشد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =