بزرگترین معروف در ادارات ایجاد یک سیستم کارآمد جهت خدمتگزاری به مردم است

 

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان؛ بهرام نصراللهی زاده در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر این سازمان با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر خارج از وظیفه اداری یک مسوولیت شرعی و اخلاقی است، افزود؛ کشور ما اسلامی است و احکام و اخلاق و شعایر اسلامی در همه لایه های آن باید مشهود باشد.

وی گفت: امروزه نگرش متفاوتی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شایع شده است و آن صرفاً خلاصه کردن این فریضه مهم در موضوعاتی چون حجاب است.

این مقام مسوول تصریح کرد: موضوعاتی چون حجاب و عفاف جزو بدیهیات زندگی دینی است و برای همه ما باید این موضوعات از اصول اصلی زندگی مان باشد، بنابراین باید در حوزه های دیگر امر به معروف و نهی از منکر در ادارات همچون پاسخ گویی صحیح به ارباب رجوع، انضباط اداری، صرفه جویی، پرهیز از اتلاف منابع و… آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم.

وی اظهار کرد: اگر در یک اداره منابع حیف و میل شود و براساس مصالح جامعه هزینه نشود این خود منکر است و باید ضمن پرهیز از این اقدامات تلاش کنیم یک سیستم اداری معنوی و پایبند به اخلاق و اصول شرعی داشته باشیم.

نصراللهی زاده افزود: فضای اداری باید فضای دوستی، همکاری، حفظ حرمت و تعامل باشد و باید ارزش های اسلامی از سوی همه رعایت شود.

وی فضای پاک و سالم، توام با احترام را در ادارات به سود جامعه دانست و گفت: همه باید سعی کنیم با رفتار حسنه و انجام کار صحیح مردم را به امر به معروف و نهی از منکر دعوت کنیم و شفافیت و کارآمدی را در خدمت به مردم استان در اولویت قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه گاهی سیستم اداری نسبت به ارباب رجوع یک سیستم متکبر است، گفت: ترویج فرهنگ نقد و نقدپذیری خود از معروفات است که سیستم اداری باید برای خود نهادینه کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =