فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه مغفول مانده است

 

به گزارش خبرگزاری مهر حجت‌الاسلام فیروز علی خسروی رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان در گفتگو با این خبرگزاری با اشاره به این‌که فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر از واجبات است، افزود: متأسفانه این امر مهم در جامعه مغفول مانده است.

وی اظهار کرد: بی‌توجهی به امربه‌معروف و نهی از منکر باعث ایجاد آسیب‌های اجتماعی می‌شود، بنابراین این فریضه مهم باید در جامعه به خوبی ترویج و تقویت شود.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان گفت: تحقق امر به‌ معروف و نهی از منکر با شاکله و برنامه ریزی فرهنگی امکان‌پذیر است و مسئولان باید بر روند اجرای برنامه‌های فرهنگی نگاه و توجه جدی داشته باشند.

خسروی تأکید کرد: اصلاح امور جامعه در تذکر و گوشزد کردن است و همه این‌ موارد در امر به‌ معروف و نهی از منکر نهفته است.

وی افزود: اهمیت موضوع امر به‌ معروف و نهی از منکر توسط بزرگان دین و ائمه تبیین شده و در این راستا سازمان تبلیغات اسلامی به‌ نوبه خود در بحث فرهنگ‌سازی امر به‌ معروف و نهی از منکر جدی است، چرا که امروز جامعه ما در معرض تهاجم گسترده و همه جانبه فرهنگی از سوی دشمن قرار دارد.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان تصریح کرد: تبلیغات اسلامی در نظر دارد از تمامی ظرفیت‌ها و اختیاراتی که در زمینه تبیین و تعمیق فریضه امر به معروف و نهی از منکر دارد به صورت جامع و کامل استفاده کند.

خسروی تصریح کرد: فعالیت در زمینه امر به‌ معروف و نهی از منکر امسال بایستی بیش از سال‌های گذشته انجام شود چرا که امروز ابزارهای دشمن برای نابود کردن و از بین بردن فرهنگ دینی و اسلامی ما بیشتر شده است و نیاز به پرداختن به فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر بیش‌ از پیش در جامعه احساس می‌شود.

وی تاکید کرد: هیچ شخص یا گروهی حق ندارد به‌ عنوان امر به‌ معروف و نهی از منکر به اعمال مجرمانه از قبیل توهین، جرح و قتل مبادرت کند و طبق قانون مجازات اسلامی بازخواست و تنبیه می‌شود و باید امر به‌ معروف و نهی از منکر، لسانی و با خوش‌رویی باشد.

خسروی تصریح کرد: پیام کربلا و امام حسین (علیه السلام)، پیام امربه‌معروف و نهی از منکر است و مسیر حرکت ایشان مسیر دعوت جامعه به خیر و صلاح و نجات جامعه بود و آنچه ما باید از کربلا بیاموزیم این است که همدیگر را به خیر و صلاح و معروف و عمل صالح دعوت کنیم.

وی افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر طبق آموزه‌های اسلام و قانون اساسی کشور یک امر همگانی است.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان بابیان اینکه ایجاد اشتغال، خود، معروف است، گفت: منکری بالاتر از بیکاری و فقر وجود ندارد، اگر به دنبال ترویج معروف در جامعه هستیم باید برای جوانان بسترهای اشتغال را فراهم کنیم چراکه منشأ همه منکرات اعم از آسیب‌های اجتماعی و جرائم از بیکاری است.

خسروی گفت: توسعه و تقویت اقتصاد کشور و تحقق شعار سال، بالاترین امربه‌معروف است و باید کاری کنیم که کشورمان در مسیر توسعه قرار گیرد.

وی با اشاره به ابلاغ قانون حمایت از آمران به‌معروف و ناهیان از منکر طی چند ماه گذشته، گفت: گروه‌هایی متشکل از شبکه تبلیغی، هیئت‌های مذهبی، کانون مداحان و قرآن، شناسایی می‌شوند تا در این حوزه بر اساس صلاحیت فعالیت کنند.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان متذکر شد: تبعیت از ولایت فقیه، تجلیل از مقام شامخ شهیدان، تبیین فرهنگ حجاب و عفاف، تبیین فرهنگ مقاومت، تبیین نقش زکات و صدقه در محرومیت‌زدایی و آبادانی و ترویج سبک زندگی اسلامی از معروفات است.

خسروی افزود: تقویت انسجام اسلامی و ارتقای خودباوری در تمام عرصه‌ها نیز معروف است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 17 =