حاکمیت مادی‌گری و بی‌تفاوتی، نقطه مقابل امر به معروف و نهی از منکر است

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، دبیر ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر استان فارس در حاشیه بیست و یکمین همایش آمرین به معروف، گفت: ماه رمضان زمان و فرصتی مناسب برای احیا و اجرا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر است و آمرین باید فرهنگ تذکر لسانی را گسترش دهند.

سلیمان مهدوی گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه مردم، به ویژه دینداران و مومنین است چرا که اگر کسی مومن نباشد، به واجب بودن احکام خدا نیز اعتقادی ندارد و امروزه مردم عامل به معروف هستند ولی عامل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیستند.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه هدف والای امر به معروف و نهی از منکر مقابله با ظلم است، اضافه کرد: بی‌حجابی، روزه خواری و … ظلم به جامعه است و مردم نباید نسبت به ظلم بی تفاوت باشند بلکه باید راه مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی را که همان اجرای تذکر زبانی است پیدا کنند.

مهدوی یادآور شد: نقطه مقابل امر به معروف و نهی از منکر، یک تفکر، مکتب و ایدئولوژی است که در جامعه ما به شکل مادی گری و بی تفاوتی در میان مردم حاکم شده است و این سبب شده تا مردم این فریضه الهی را به فراموشی بسپارند. ما باید در مقابل تفکر سکولاریسم یا دین فردی، تفکر شیعی را گسترش دهیم و هر یک از ما رسانه گسترش این تفکر الهی باشیم و همانگونه که امام خامنه‌ای می‌فرمایند راه تغییر تفکر لیبرالیسم و سرمایه‌داری، تبدیل امر به معروف و نهی از منکر به گفتمان عمومی است.

وی افزود: اگر ما تفکر شیعه را که یک تفکر پویاست گسترش ندهیم و ثابت قدم نباشیم در هیچ کجا موفق نخواهیم بود. وحدت بین آمرین و ثابت قدم بودن در تفکر شیعه باعث حاکم شدن دین اسلام می‌شود.

این مقام مسوول خاطر نشان کرد: یکی از روش‌های امر به معروف ونهی از منکر صبر است و در دین مبین اسلام به صبر اشاره و تاکید شده که شامل صبر در عبادت، صبر در معصیت و صبر در سختی ها است.

مهدوی گفت: با توجه به اصل هشتم قانون اساسی تمام مردم ناظر افتخاری این جامعه هستند که با رعایت احکام امر به معروف و نهی از منکر به نیروی انتظامی برای پیشگیری از منکرات کمک می‌کنند و نیروی انتظامی نیز از آمرینی که تذکر لسانی می‌دهند، در صورت نیاز حمایت می‌کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 7 =