اجرای امر به معروف باعث اصلاح ناهنجاری هاست

 

به گزارش خبرگزاری آریا از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما، امام جمعه کرمانشاه در نشست شورای هماهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه خواستار جدیت بیشتر ادارات در اجرای امر به معروف و نهی از منکر در فضای ادارات شد، گفت: اجرای امر و نهی دینی در ادارات نقش بسیار زیادی در سالم‌سازی فضای جامعه دارد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از افراد جامعه را کارمندان ادارات، نهادها و سازمان‌های مختلف تشکیل می‌دهند، افزود: مسوولان باید با اصلاح خود الگوی کارکنان قرار بگیرند و ابتدا امر و نهی دینی را از خویشتن آغاز کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه مسوولان دولتی را افرادی عنوان کرد که در منظر افکار عمومی قرار دارند و مورد قضاوت قرار می‌گیرند و تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر همواره از موضوعات اساسی جامعه محسوب می‌شود و اجرای این فریضه واجب الهی بسیار ضروری است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه حجاب باید در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید رعایت شود، اظهار کرد: انجام تبلیغات محیطی و استفاده از برکات ماه مبارک رمضان برای ایجاد فضای معنوی در جامعه باید مورد توجه مسوولان قرار بگیرد تا شاهد اثربخشی آن در همه شئون اجتماع باشیم.

آیت‌الله علما اختصاص بخشی از بودجه ادارات و ارگان‌ها به اقدامات فرهنگی و احیای امر به معروف و نهی از منکر را مورد تاکید قرار داد و گفت: اجرای این فریضه واجب الهی موجب اصلاح ناهنجاری‌ها و ایجاد یک فضای سالم در جامعه می‌شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 17 =